V příběhu OMEPRAZOL STADA 20 MG PŘÍBALOVÝ LETÁK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena Kamenska.
Jsem mesic po liposukci žaludku a dnes mám bolesti břicha a zad a mám pocit na zvracení. Kolik tablet Omeprazolu mohu užít. Již jsem spolkla 2 tablety. Děkuji za odpověď. Kamenska Alena.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Jestliže Vám lékař v minulosti řekl, že trpíte nesnášenlivostí k některým cukrům, informujte o tom svého lékaře ještě předtím, než začnete tento přípravek užívat.
V příběhu TINNITUS STOP RECENZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Havel.
Lidi nebuďte tak důvěřiví a přečtěte si recenze podvedených tímto přípravkem!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jiří Václavíček.
Jsem skálopevně přesvědčen, že tinitus je neléčitelný a proto veškeré kladné recenze na přípravek Tebokan považuji slušně řečeno za nepravdivé. Lékařská věda zatím nenašla způsob, jak tuto vadu léčit. Lituji všechny postižené tou horší formou a nedivím se jim, že hledají spásu i v nepravdivých nabídkách.
V naší poradně s názvem BOLESTI ŽALUDKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zdenek Penicka.
Dobrý den. Už delší dobu mám docela velké bolesti. Možná to je stresem, ale jak se najím, tak to na 2 hodinky přestane. A když si dám jedno pivo, nebo kafe, tak je to ještě horší. Někdy, když si říhnu, tak se mi uleví. Mám užívat Omeprazol?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Omeprazol je skvělý lék na omezení tvorby kyselin v žaludku, které způsobují pálení žáhy. Podle vašich příznaků to nevypadá, že by Omeprazol u vás mohl pomoci. Omeprazol je nejen skvělý lék, ale je také nebezpečný díky svým vážným vedlejším účinkům. Samovolné naordinování Omeprazolu je zbytečné hazardování se životem. Raději se zastavte na gastroenterologii, kde vám žaludek vyšetří a naordinují správnou léčbu, která vás zbaví těchto obtíží.
OmeprazolSTADA pravděpodobně neovlivní Vaši schopnost řídit nebo používat nástroje a obsluhovat stroje. Mohou se objevit některé nežádoucí účinky jako závratě a poruchy vidění (viz bod 4). Pokud se u Vás tyto potíže objeví, neměl(a) byste řídit ani obsluhovat stroje.
V příběhu ROSUMOP 20MG RECENZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Michal.
Dobrý den, prosím o recenze na lék rosumop a jestli ho můžu brát společně s lékem Lokrén.. je lepší ho brát ráno nebo na noc? děkují.. zdravím
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Hana Venglová.
Dobrý den, je možné, aby mi po tomto léku otékaly dole nohy a docela hodně, četla jsem o reakcích, ale týkají se obličeje-otékání-v únoru mi bude 79 let. Anebo to může být od bolestí páteře a okolí, děkuje Venglová.
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat. Lékař rozhodne, zda můžete v této době užívat přípravek OmeprazolSTADA.
V naší poradně s názvem PRUDKÁ BOLEST JÍCNU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Věra Jiříčková.
Probudila mě v noci prudká bolest asi jícnu. Je to bolest jednoho místa na hrudní kosti, brkání, bolest v ústech a suché horní patro. Užívám dle potřeby Omeprazol.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Omeprazol by měl pomoci. Je to dobrý lék na tyto komplikace. Možná bude problém v tom dávkování podle potřeby. Omeprazol totiž není lék s rychlým nástupem účinku. Účinky přichází až za několik hodin. Určitě byste se měla sejít s lékařem gastroenterologem, abyste vyhodnotili dosavadní léčbu Omeprazolem. Nepodceňujte to, protože jícen máte jen jeden a když si ho necháte proděravět kyselinou ze žaludku, tak nebudete moct normálně jíst.
Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.
Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za "EXP". Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.
Doba použitelnosti po otevření HDPE lahvičky: Používejte 105 dní po otevření. Po použití dobře uzavřete.
Uchovávejte při teplotě do 25 °C.
OPA/Al/PVC/Al blistr: uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.
Lahvička HDPE: uchovávejte v dobře uzavřené lahvičce, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.
Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.
V naší poradně s názvem KONTRINDIKACE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarmila.
Prosím o sdělení zda můžu užívat Bifolak forte nebo Enterol když beru Warfarin a Omeprazol. Děkuji za odpověď.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Každý lék, který chcete přidat k Warfarinu, musíte probrat s lékařem, který vám předepisuje Warfarin. Je to proto, že je třeba zkontrolovat vliv na srážlivost krve.
V příběhu CONDROSULF 800 - RECENZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Anna Číhalová.
Dobrý den.
Mám artrozu III.st. v levé kyčli a v pravém koleni. Od 30 let mámproblémy s páteří. Užívám už více jak 5 let Condrosulf 800, 1 tabletu denně. Mám dotaz, zda je dlouhodobé užívání vhodné. V poslední době beru denně 1 - 2 tablety Biofenac, protože se stav zhoršuje a Brufen 400 nestačí. Je mi 74 let, bydlím ve 4.patře bez výtahu, ale snažím se denně absolvovat aspoň krátkou procházku, cvičení ani jízdu na kole nezvládnu. Jezdím pravidelně do lázní. Mohu v popsané léčbě dále pokračovat ? Děkuji za odpověď. AČ.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Maria Urbaczková.
dobrý den,je vhodné užívat conrosulf 800,nebo začít čtyřstovkou...děkuji
1. Co je přípravek OmeprazolSTADA a k čemu se používá
OmeprazolSTADA obsahuje léčivou látku omeprazol. Omeprazol patří do skupiny léčiv nazývaných "inhibitory protonové pumpy". Účinkují tak, že snižují množství kyseliny, která se tvoří ve Vašem žaludku.
OmeprazolSTADA se používá k léčbě následujících stavů:
U dospělých:
refluxní choroby jícnu. Žaludeční kyselina se v tomto případě vrací do jícnu (trubice, která spojuje ústa a žaludek) a vyvolává bolest, zánět a pálení žáhy.
vředů horní části tenkého střeva (dvanáctníkové vředy) nebo žaludku (žaludeční vředy).
vředů, které jsou infikovány bakterií nazývanou "Helicobacter pylori". Pokud máte toto onemocnění, lékař Vám může též předepsat antibiotika k léčbě infekce a hojení vředu.
vředů, které jsou způsobeny užíváním léčiv označovaných jako "nesteroidní protizánětlivé léky" (NSAID). OmeprazolSTADA lze rovněž používat k zabránění tvorby vředů, když užíváte NSAID.
nadměrné tvorby žaludeční kyseliny způsobené růstem nádoru slinivky břišní (syndrom Zollinger- Ellison).
U dětí:
Děti od 1 roku věku a s hmotností ≥ 10 kg
refluxní choroba jícnu. Žaludeční kyselina se v tomto případě vrací do jícnu (trubice, která spojuje ústa a žaludek) a vyvolává bolest, zánět a pálení žáhy. U dětí mohou příznaky zahrnovat i návrat žaludečního obsahu do úst (regurgitace), nevolnost (zvracení) a pomalé přibývání na váze.
Děti starší 4 let a dospívající
vředy, které jsou infikovány bakterií nazývanou "Helicobacter pylori". Pokud má Vaše dítě tuto infekci, lékař mu může rovněž předepsat antibiotika k léčbě infekce a hojení vředu.
V naší poradně s názvem PRADAXA A REFLUX se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Hana.
Dobrý den. Beru Pradaxa a mám pocit že mám reflux. Je možné užívat něco na reflux s kombinací Pradaxa. Děkuji Hanka
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Lék Pradaxa se nijak neovlivňuje například s lékem Omeprazol, který je nejčastěji používán pro zmírnění následků refluxu a je volně prodejný bez lékařského předpisu.
Cilostazol a omeprazol:omeprazol zvyšuje expozici cilostazolu. Je nutné snížení dávky cilostazolu.
Klopidogrel a omeprazol: omeprazol může snížit účinky protilátek v krvi u klopidogrelu. Proto je vhodné podání antagonisty H2 receptoru (nikoliv cimetidinu) nebo pantoprazolu.
Klozapin a omeprazol:omeprazol pravděpodobně snižuje koncentraci klozapinu. Monitoruje se snížená účinnost klozapinu.
Metotrexát a omeprazol: dochází ke snížení eliminace s metotrexátem. Omeprazol by měl být pět dní před zahájením léčby metotrexátem vysazen.
Fenytoin a omeprazol:omeprazol může zvýšit nebo omezit expozici fenytoinu. Jakákoli interakce se zdá být klinicky nevýznamná, ale buďte opatrní, pokud jde o známky toxicity s fenytoinem.
Takrolimus a omeprazol: omeprazol může ovlivnit expozici takrolimu.
Vorikonazol a omeprazol:omeprazol může zvýšit expozici vorikonazolu a u některých pacientů byly pozorovány závažné neurologické nežádoucí účinky. Doporučuje se snížení dávky vorikonazolu.
2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek OmeprazolSTADA užívat
Neužívejte přípravek OmeprazolSTADA:
Jestliže jste alergický(á) na omeprazol nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).
Jestliže jste alergický(á) na léky obsahující jiné inhibitory protonové pumpy (např. pantoprazol, lansoprazol, rabeprazol, esomeprazol).
Jestliže užíváte léky, které obsahují nelfinavir (k léčbě infekce HIV).
Pokud si nejste jistý(á) obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka předtím, než začnete užívat přípravek OmeprazolSTADA.
Upozornění a opatření
Před užitím přípravku OmeprazolSTADA se poraďte se svým lékařem nebo lékarníkem.
OmeprazolSTADA může zakrývat příznaky jiných onemocnění. Informujte ihned svého lékaře, pokud se u Vás před zahájením nebo v průběhu léčby přípravkem OmeprazolSTADA objeví následující obtíže:
jestliže jste bez známých příčin více zhubnul(a) a máte potíže s polykáním.
máte bolesti břicha nebo nechuť k jídlu.
začal(a) jste zvracet potravu nebo krev.
máte černou stolici (stolici s příměsí krve).
máte silný a trvalý průjem, protože léčba omeprazolem je spojena s malým zvýšením rizika infekčního průjmu.
máte závažné problémy s játry.
pokud se u Vás někdy objevila kožní reakce po léčbě přípravkem, který je podobný přípravku OmeprazolSTADA a snižuje množství žaludeční kyseliny.
pokud máte jít na speciální vyšetření krve (chromogranin A).
Pokud budete mít na kůži vyrážku, zejména na místech vystavených slunečním paprskům, sdělte to co nejdříve svému lékaři, protože Vaši léčbu přípravkem OmeprazolSTADA bude možná nutné ukončit. Neopomeňte uvést i případné další nežádoucí účinky, jako jsou bolesti kloubů.
Jestliže užíváte přípravek OmeprazolSTADA dlouhodobě (déle než 1 rok), lékař Vás pravděpodobně bude pravidelně sledovat. Při každé návštěvě lékaře informujte o jakémkoli novém a zvláštním příznaku a okolnosti.
Pokud užíváte inhibitor protonové pumpy, jako je OmeprazolSTADA, po dobu delší než 1 rok, můžete mít mírně zvýšené riziko zlomeniny krčku stehenní kosti, zápěstí nebo páteře (obratlů). Sdělte svému lékaři, zda trpíte osteoporózou nebo užíváte kortikosteroidy (mohou také zvyšovat riziko osteoporózy).
Při léčbě omeprazolem mohou být ovlivněny výsledky krevních testů. Pokud máte jít na jakýkoli odběr krve k vyšetření, sdělte svému lékaři, že užíváte přípravek OmeprazolSTADA.
Další léčivé přípravky a přípravek OmeprazolSTADA
Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a), nebo které možná budete užívat. To proto, že přípravek OmeprazolSTADA může ovlivnit účinek jiných léků a jiné léky mohou ovlivnit účinek přípravku OmeprazolSTADA.
Neužívejte přípravek OmeprazolSTADA, pokud užíváte léky obsahující nelfinavir (k léčbě infekce HIV).
Informujte lékaře nebo lékárníka, pokud užíváte některé z následujících léčiv:
ketokonazol, itrakonazol nebo vorikonazol (k léčbě infekcí způsobených plísněmi).
digoxin (k léčbě problémů se srdcem).
diazepam (k léčbě úzkosti, uvolnění svalů nebo epilepsie).
fenytoin (k léčbě epilepsie). Pokud užíváte fenytoin, lékař bude provádět sledování, když začnete užívat nebo přestanete užívat přípravek OmeprazolSTADA.
léky používané k ředění krve, jako je warfarin a jiné blokátory vitaminu K (ke snížení srážlivosti krve). Lékař Vás může potřebovat sledovat, když začnete užívat nebo přestanete užívat přípravek OmeprazolSTADA.
cilostazol (k léčbě intermitentních klaudikací, tj. bolest nohou při chůzi způsobená jejich špatným prokrvením; neschopnosti jít bez zastávek).
sachinavir (k léčbě infekce HIV).
klopidogrel (k předcházení vzniku krevních sraženin (trombů).
erlotinib (k léčbě zhoubných nádorů).
methotrexát (tzv. chemoterapeutický přípravek, který se ve vysokých dávkách podává k léčbě zhoubných nádorů) - pokud užíváte vysoké dávky methotrexátu, lékař Vám může dočasně přerušit léčbu přípravkem OmeprazolSTADA.
Pokud Vám lékař předepsal antibiotika amoxicilin a klarithromycin zároveň s přípravkem OmeprazolSTADA k léčbě vředů způsobených infekcí Helicobacter pylori, je velmi důležité, abyste lékaře informoval(a) o všech jiných lécích, které užíváte.
Samotné dlouhodobé užívání omeprazolu není příliš rizikové. Omeprazol funguje tak, že snižuje tvorbu kyseliny, čímž účinně odstraňuje příznaky překyselení žaludku. Rizikem však je to, že se tímto potlačením příznaků může zamaskovat vážnější onemocnění, které tak nemusí být včas rozpoznáno.
Omeprazol se užívá ráno nalačno minimálně 30 minut před snídaní.
Vždy užívejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Lékař Vám řekne, kolik tobolek máte užívat a jak dlouho je budete užívat. To bude záviset na Vašem zdravotním stavu a Vašem věku.
Doporučené dávky jsou uvedeny níže.
Použití u dospělých:
Léčba příznaků refluxní choroby jícnu, např. pálení žáhy a kyselé regurgitace (návrat žaludečního obsahu zpět do hltanu a úst):
pokud lékař zjistil, že Váš jícen je mírně poškozen, obvyklá dávka je 20 mg jednou denně po dobu 4-8 týdnů. Pokud se Váš jícen ještě nezhojil, může Vám lékař doporučit užívání dávky 40 mg po dobu dalších 8 týdnů.
pokud se jícen zhojil, obvyklá pokračovací dávka je 10 mg jednou denně.
pokud jícen není poškozen, obvyklá dávka je 10 mg jednou denně.
Léčba vředů v horní části tenkého střeva (dvanáctníkový vřed):
obvyklá dávka je 20 mg jednou denně po dobu 2 týdnů. Pokud se vřed ještě nezhojil, může Vám lékař doporučit užívání stejné dávky po dobu dalších 2 týdnů.
pokud se vřed zcela nezhojil, dávku lze zvýšit na 40 mg jednou denně po dobu 4 týdnů.
Léčba vředů v žaludku (žaludeční vřed):
obvyklá dávka je 20 mg jednou denně po dobu 4 týdnů. Pokud nedojde ke zhojení, lékař Vám může doporučit užívání stejné dávky po dobu dalších 4 týdnů.
pokud se vřed zcela nezhojil, lze dávku zvýšit na 40 mg jednou denně po dobu 8 týdnů.
Prevence návratu dvanáctníkových a žaludečních vředů:
obvyklá dávka je 10 mg nebo 20 mg jednou denně. Lékař může dávku zvýšit na 40 mg jednou denně.
obvyklá dávka je 20 mg jednou denně po dobu 4 až 8 týdnů.
Prevence vzniku dvanáctníkových a žaludečních vředů, pokud užíváte NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky):
obvyklá dávka je 20 mg jednou denně.
Léčba vředů způsobených infekcí Helicobacter pylori a prevence jejich návratu:
obvyklá dávka je OmeprazolSTADA 20 mg dvakrát denně po dobu 1 týdne.
lékař Vám předepíše dvě z následujících antibiotik: amoxicilin, klarithromycin nebo metronidazol.
Léčba nadměrné tvorby kyseliny v žaludku způsobené růstem nádoru slinivky břišní (syndrom Zollinger- Ellison):
obvyklá dávka je 60 mg denně.
lékař bude Vaši dávku upravovat v závislosti na Vaší potřebě a rovněž rozhodne, jak dlouho budete přípravek užívat.
Použití u dětí:
Léčba příznaků refluxní choroby jícnu, např. pálení žáhy a kyselé regurgitace (návrat žaludečního obsahu zpět do hltanu a úst):
děti starší než 1 rok a s tělesnou hmotností větší než 10 kg mohou užívat OmeprazolSTADA. Dávka pro děti se určí na základě tělesné hmotnosti a lékař rozhodne o správné dávce.
Léčba vředů způsobených infekcí Helicobacter pylori a prevence jejich návratu:
děti starší než 4 roky mohou užívat přípravek OmeprazolSTADA. Dávka pro děti se určí na základě tělesné hmotnosti a lékař rozhodne o správné dávce.
lékař Vašemu dítěti rovněž předepíše také dvě antibiotika nazývaná amoxicilin a klarithromycin.
Způsob podání
Doporučuje se užívat tobolky ráno.
Tobolky užívejte raději mimo jídlo.
Tobolky spolkněte celé a zapijte polovinou sklenice vody. Tobolky nekousejte ani nedrťte. To proto, že tobolky obsahují potahované pelety, které zabraňují tomu, aby se léčivá látky rozkládala v kyselém prostředí žaludku. Je důležité, aby se pelety nepoškodily.
Co dělat v případě, že máte Vy nebo Vaše dítě potíže s polykáním tobolek.
Jestliže máte Vy nebo Vaše dítě má potíže s polykáním tobolek:
tobolku otevřete a obsah spolkněte a zapijte polovinou sklenice vody nebo vysypte obsah tobolky do sklenice s vodou (neperlivou), nebo s kyselým ovocným džusem (např. jablko, pomeranč nebo ananas) nebo s jablečným moštem.
před vypitím směs vždy zamíchejte (směs nebude zcela čirá). Poté jí hned vypijte nebo během 30 minut.
abyste se ujistil(a), že jste vypil(a) veškerý lék, vypláchněte dobře sklenici ještě jednou vodou a obsah vypijte. Tuhé částečky obsahují léčivou látku - nekousejte ani nedrťte.
Jestliže jste užil(a) více přípravku OmeprazolSTADA než jste měl(a):
Jestliže jste užil(a) více přípravku OmeprazolSTADA, než Vám předepsal lékař, ihned se obraťte přímo na lékaře nebo lékárníka.
Jestliže jste zapomněl(a) užít dávku, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete. Pokud se však již blíží čas další dávky, zapomenutou dávku vynechte. Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.
Dobrý den, dostala jsem recept na OMEPRAZOL STADA, teď jsem si přečetla, že může i uškodit jeho užívání. Mám se ho skutečně bát nebo je to jen zbytečný
strach ? Prosím o Vaši odpověď, moc děkuji předem.
Hradilová
Jsem mesic po liposukci žaludku a dnes mám bolesti břicha a zad a mám pocit na zvracení. Kolik tablet Omeprazolu mohu užít. Již jsem spolkla 2 tablety. Děkuji za odpověď. Kamenska Alena.
Omeprazol je skvělý lék na omezení tvorby kyselin v žaludku, které způsobují pálení žáhy. Podle vašich příznaků to nevypadá, že by Omeprazol u vás mohl pomoci. Omeprazol je nejen skvělý lék, ale je také nebezpečný díky svým vážným vedlejším účinkům. Samovolné naordinování Omeprazolu je zbytečné hazardování se životem. Raději se zastavte na gastroenterologii, kde vám žaludek vyšetří a naordinují správnou léčbu, která vás zbaví těchto obtíží.
Omeprazol by měl pomoci. Je to dobrý lék na tyto komplikace. Možná bude problém v tom dávkování podle potřeby. Omeprazol totiž není lék s rychlým nástupem účinku. Účinky přichází až za několik hodin. Určitě byste se měla sejít s lékařem gastroenterologem, abyste vyhodnotili dosavadní léčbu Omeprazolem. Nepodceňujte to, protože jícen máte jen jeden a když si ho necháte proděravět kyselinou ze žaludku, tak nebudete moct normálně jíst.
Jsem skálopevně přesvědčen, že tinitus je neléčitelný a proto veškeré kladné recenze na přípravek Tebokan považuji slušně řečeno za nepravdivé. Lékařská věda zatím nenašla způsob, jak tuto vadu léčit. Lituji všechny postižené tou horší formou a nedivím se jim, že hledají spásu i v nepravdivých nabídkách.
Lék Pradaxa se nijak neovlivňuje například s lékem Omeprazol, který je nejčastěji používán pro zmírnění následků refluxu a je volně prodejný bez lékařského předpisu.
Pomoc hledejte na gastroenterologii. Přeci jen ORL lékař má jinou specializaci, než je léčba překyseleného žaludku. Omeprazol dál užívejte, protože vám uleví od nepříjemných potíží. Další postup vám poví lékař gastroenterolog.
Nolplaza obsahuje látku Pantoprazol. Pantoprazol patří do stejné skupiny léků jako Omeprazol - inhibitory protonové pumpy - léky na snížení tvorby kyseliny v žaludku. Pantoprazol je velmi podobný Omeprazolu a bude dobře účinkovat na vaše komplikace s refluxem. Stejně jako Omeprazol, ani Pantoprazol nijak neovlivňuje účinky Pradaxy.
Nejdříve Nolplazu užívejte denně, vždy na lačno, a pak, až se problémy s pálením žáhy uklidní, ho můžete užívat obden. Naplánujte si prohlídku na gastroenterologii, aby vám vyšetřili zažívací trakt, pro vaši jistotu, že je uvnitř vše v pořádku.