Téma: 

kontaktní dermatitida projevy a jak vypadá

MÝTY O KONTAKTNÍCH ČOČKÁCH

Mýtus druhý: Kontaktní čočky jsou velmi nepohodlné

Je pravda, že zejména starší typy kontaktních čoček mohly být po dlouhém nošení nepohodlné. V době dnešních měkkých a moderních materiálů jsou již kontaktní čočky pohodlné pro každý typ oka.

Zdroj: Mýty o kontaktních čočkách
Zveřejněno dne: 26.6.2017

Diskuze: Re: šampony na plíseň ve vlasech

Danielo, to vypadá jako nějaká dermatitida. Vyzkoušej na to Kapyderm speciální krém, který se nanáší zevně, takže nezhorší vaši situaci se žaludkem.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Šampony na plíseň ve vlasech
Odesláno dne: 25.4.2012 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

KONTAKTNÍ ČOČKY

Cena kontakních čoček

Kontaktní čočky se dají levně pořídit na internetu, když objednáte větší množství. Obchod vám obvykle dá jako dárek vodu na údržbu čoček. Ceny kontaktních čoček můžete vidět zde: kontaktní čočky cena.

Zdroj: Kontaktní čočky
Zveřejněno dne: 26.6.2017

Diskuze: Re: Naši odborníci jsou připraveni vám pomoci

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,nosím kontaktní čočky a neustále mam zarudlé jedno oko až hnisavé.Je možné že by to mohlo být od kontaktní čočky?Předem děkuji za odpověd!!

Zdroj: diskuze Re: Naši odborníci jsou připraveni vám pomoci
Odesláno dne: 20.11.2006 uživatelem Nikola
Počet odpovědí: 0

DERMATITIDA

Kontaktní dermatitida

Kontaktní dermatitida se dělí na alergickou a iritační, obvykle se projevuje růžovou nebo červenou svědivou vyrážkou. Určení přesné příčiny kontaktní dermatitidy může být obtížné.

 • Alergická kontaktní dermatitida je krátkodobá kožní alergie. Příkladem alergické kontaktní dermatitidy je působení jedu břečťanu, kdy jen slabý dotek na kůži vyvolá dermatitidu. I další rostliny mohou vyvolat alergickou kontaktní dermatitidu, květiny, byliny, ovoce i zelenina. Příčinou této dermatitidy mohou být rovněž, barvy na vlasy, kosmetické přípravky, kovy, guma, formaldehydy (používané jako konzervační přísady v mnoha produktech).
 • Iritační kontaktní dermatitida je způsobena látkou zhoršující stav kůže tím, že dochází k opakovanému kontaktu, typickým dráždidlem je voda, která vysušuje a poškozuje pokožku opakovanou expozicí (časté mytí). Symptomem dráždivé dermatitidy je suchá, poškozená kůže.

Zdroj: Dermatitida
Zveřejněno dne: 28.12.2012

Diskuze: Re: třes obou ruk- léčba

Vaše příznaky vypadají jako projevy parkinsonovy nemoci. Blíže by to určil lékař - neurolog. V dnešní době existuje několik způsobů, jak projevy parkinsonovy nemoci potlačit.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Třes obou ruk- léčba
Odesláno dne: 29.8.2016 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

CERKARIÁLNÍ DERMATITIDA

Příznaky

Otok, zarudnutí na postižené části kůže, kožní vyrážka, která je ohraničená zpravidla čárou, po kterou byla končetina ponořena do vody, intenzivní svědění, skvrny až puchýřky na postižené části kůže, někdy také zvýšená tělesná teplota, kašel, průjem, bolesti břicha, výjimečně zvětšení jater a sleziny.

Zde můžete vidět, jak vypadá cerkáriová dermatitida.

Zdroj: Cerkariální dermatitida
Zveřejněno dne: 1.11.2015

Diskuze: Re: prosba o radu

Dobrý den paní Rayleen, podle Vámi popsané subjektivní diagnózy se také plně přikláním k tomu, že je to seboroidská dermatitida. Toto onemocnění se vyskytuje jak na mastné pokožce, tak i na suché pokožce, pak ji nazýváme disseborea. V některých případech se bohužel nepodaří její úplné vyléčení, podobně jako u lupénky. Je však možné redukovat její projevy. Z volně dostupných prostředků je to především vhodnými šampony, ale i rostlinnými oleji s přídavkem kyseliny salicylové. Z lékařské medikace to jsou pak kortikoidy, popřípadě antimykotické přípravky. Výborně zpracovaný popis této choroby je na webu na této adrese: www.medicabaze.cz/in… Je zde možnost porovnat své projevy s přiloženou fotodokumentací a také je zde rozebráno několik různých druhů variant projevů. K dispozici je zde i možná léčba. Doporučuji přečíst si to a důvěřovat svému lékaři a být trpělivá. Léčba je dlouhodobá. Držím Vám palce.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Prosba o radu
Odesláno dne: 7.2.2011 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

VYRÁŽKA

Kontaktní dermatitida

Kontaktní dermatitida se objevuje po kontaktu s dráždivou látkou (alergenem). Při reakci kůže na daný alergen dochází k vyrážce. Kontaktní dermatitida způsobuje nepříjemné svědění. Mezi běžné příčiny kontaktní dermatitidy patří:

 • jedovaté rostliny, například jed břečťanu, dubu nebo škumpy;
 • mýdla, detergenty, šampony, parfémy, kosmetika nebo pleťové vody;
 • šperky a textilie;
 • nástroje, hračky, spotřebiče nebo jiné předměty;
 • alergie na přírodní latex (objevuje se nejčastěji u lidí, kteří pracují s pryžovými výrobky – zdravotníci, pracovníci gumárenského průmyslu, ale i jedinci, kteří podstoupili velké množství operací).

Příčinou vyrážky bývají také virové infekce, zejména plísňová infekce (herpes zoster), dále kvasinková (Candida albicans), bakteriální a sexuálně přenosná infekce. Vyrážku může vyvolat i vážnější onemocnění, například nemoc jater, ledvin či rakovina. Vyrážku způsobuje rovněž hmyz nebo paraziti, zejména svrab a roztoči.

Zdroj: Vyrážka
Zveřejněno dne: 6.1.2013

Diskuze: Re: Naši odborníci jsou připraveni vám pomoci

Dobry den, Nikol, kontaktni cocky zrejme Vasemu problemu neprizpeji, vysadte je a navstivte co nejdrive lekare. Puvodcem muze byt infekce, ktera se do oka dostala jinou cestou nez kontaktni cockou. Take je mozne, ze Vam cocky "nesedi", jsou proste lidi, kteri je nesnesou. Je nutna pravidelna prohlidka zda cocka nedeformuje vrchni vrtstvu oka. V kazdem pripade Vas problem je nutne co nejdrive resit.

Zdroj: diskuze Re: Naši odborníci jsou připraveni vám pomoci
Odesláno dne: 20.11.2006 uživatelem optik
Počet odpovědí: 0

DERMATITIDA

Atopická dermatitida

Atopická dermatitida/ekzém způsobuje svědění, bobtnání, šupinatění či puchýře. Tento typ ekzému se obvykle objevuje v rodinách dědičně, často je spojován s alergiemi, astmatem a stresem.

Zdroj: Dermatitida
Zveřejněno dne: 28.12.2012

Diskuze: jiná seboroická dermatitida

Dobrý den, já se chci zeptat, mám diagnozu L 218 Jiná seboroická dermatitida.Nemám žádné lupy, ve vlasové pokožcemám červené flíčky velikosti cca.lentilky. Pokožka na hlavě mě pálí,hlavně v prostředí kde se topí. Někdy je to k zbláznění, ztoho zase den dva, celkem v pohodě. Šampony mám ale na lupy. Je to správné? Hlavně jak se zbavit toho pálení. Děkuji I.Ryšánková

Zdroj: diskuze Jiná seboroická dermatitida
Odesláno dne: 3.11.2011 uživatelem Iva
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

NEJZDRAVĚJŠÍ KONTAKTNÍ ČOČKY

Kontaktní čočky podle doby použití

Kontaktní čočky se obvykle dělí do tří kategorií, na základě toho, jak často musí být nahrazovány:

 • Jednorázové čočky – mění se každé 2 týdny, nebo i dříve.
 • Čočky s častější výměnou – mění se měsíčně nebo čtvrtletně.
 • Tradiční čočky – mění se po půl roce nebo déle

 

Zdroj: Nejzdravější kontaktní čočky
Zveřejněno dne: 23.10.2012

Diskuze: Re: Kde barevné čočky koupit? Nějaký eshop?

Dobrý den, kontaktní čočky včetně příslušenství pravidelně nakupuji na www.kup-cocky.cz/, nikdy s objednávkou nebyl problém a vždy mi v termínu přišlo vše, co jsem si objednala. Je tam opravdu široký výběr a super ceny, doporučuji :)

Zdroj: diskuze Kde barevné čočky koupit? Nějaký eshop?
Odesláno dne: 23.1.2017 uživatelem Eliška
Počet odpovědí: 3 Zobrazit odpovědi

DERMATITIDA

Numulární dermatitida

Numulární dermatitida má tvar jasně ohraničené červené skvrny, která se obvykle objevuje na nohou, rukou, pažích a trupu. Častěji se objevuje u mužů a ve věku mezi 55 a 65 lety. Suché prostředí nebo časté sprchování v teplé vodě podněcuje tuto dermatitidu.

Zdroj: Dermatitida
Zveřejněno dne: 28.12.2012

Diskuze: prosba o radu

Dobrý den! Přidávám se do diskuze i se svým problémem v naději jakékoli rady. Už téměř rok se potýkám se silným šupinatěním hlavy, které je bohužel provázeno nezadržitelným padáním vlasů. V okolí čela a uší jsou projevy nejcitelnější - linie vlasů je pokryta tenkou "slupkou" odumřelé suché kůže, která se po navlhčení při mytí odděluje, za sucha pevně lpí na hlavě. Při odloupnutí je kůže vespodu zarudlá jako by zanícená. Stejně ačkoli aniž bych pozorovala zarudnutí vypadá pokožka po celé ploše hlavy. S méně závažnými projevy se v poslední době setkávám i v t-zoně obličeje, a na ušních boltcích. Celkově se dá říci, že pokožka mé hlavy je velmi suchá, čili nekoresponduje s typickými projevy seboroické dermatidy, ač mi ji lékař diagnostikoval a pokouší se jí neúspěšně léčit :-( Můj stav nevykazuje zlepšení ani po celkové úpravě jídelníčku, zařazení doporučených doplňků stravy, ani na běžné léčebné přípravky z lékarny. Prosím, pokud máte jakoukoli zkušenost, nebo nápad, jak pomoci, co vyzkoušet, budu vděčná za cokoli.

Zdroj: diskuze Prosba o radu
Odesláno dne: 6.2.2011 uživatelem Rayleen
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

BAREVNÉ KONTAKTNÍ ČOČKY

Barevné kontaktní čočky druhy

 • Dioptrické barevné kontaktní čočky mohou opravit anebo zlepšit krátkozrakost, dalekozrakost nebo i astigmatismus a zároveň při tom ještě mohou zvýraznit nebo změnit barvu očí.
 • Nedioptrické barevné kontaktní čočky, někdy také nazývány bezdioptrické čočky, jsou navrženy pouze pro kosmetické účely, jen aby změnily barvu očí, a nemají žádné korekční vlastnosti klasické kontaktní čočky.


Zdroj: Barevné kontaktní čočky
Zveřejněno dne: 27.10.2012

Diskuze: Re: Re: periorální dermatitida

Dobrý den, děkuji za rady, asi to bude na delší dobu, chci uvedenou léčbu zkusit alespoň 14 dní, to už se uvidí, jestli je to lepší a zabírá.
S pozdravem
Květa Mitysková

Zdroj: diskuze Periorální dermatitida
Odesláno dne: 20.7.2014 uživatelem Květa Mitysková
Počet odpovědí: 2 Zobrazit odpovědi

SOLÁRNÍ DERMATITIDA

Projevy

Při solární dermatitidě se mohou objevit i celkové příznaky, jako je bolest hlavy, zimnice, pocit zvýšené teploty a slabosti. Na kůži se po expozici ultrafialovému záření začíná objevovat zarudnutí asi za 6 hodin a dosahuje maxima za 24 hodin. Zarudnutí je na místech expozice záření, je ostře ohraničené. Při velké intenzitě záření se mohou objevit i otok kůže a puchýřky.

Zde můžete vidět projevy solární dermatitidy.

Zdroj: Solární dermatitida
Zveřejněno dne: 21.9.2015

Diskuze: Re: růžová pityriáza

U růžové pityriázy je opalování možné. U některých typů pokožky může opalování pityriázu vyléčit a u jiných se tím flíčky ještě více zvýrazní. Zkuste, jak budete reagovat. Při opalování v soláriu je třeba mít na paměti, že pityriáza je kontaktní infekční onemocnění a je třeba po sobě vše vydezinfikovat, aby to nechytil někdo, kdo půjde po vás.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Růžová pityriáza
Odesláno dne: 13.12.2014 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

DERMATITIDA

Seboroická dermatitida

Seboroická dermatitida je častým kožním onemocněním kojenců. Projevuje se tvorbou mastných, nažloutlých nebo načervenalých strupů na hlavě, obličeji nebo genitáliích (vzniká v místech se zvýšeným počtem mazových žláz). Na obličeji se objevuje zejména v blízkosti obočí nebo po stranách nosu. Seboroickou dermatitidu může zhoršovat stres.

Zdroj: Dermatitida
Zveřejněno dne: 28.12.2012

BAREVNÉ KONTAKTNÍ ČOČKY

Barevné kontaktní čočky cena

Náklady na výrobu barevných kontaktních čoček jsou výrazně vyšší než u běžných čoček. Vyšší cena se pak musí vykompenzovat skvělým pocitem z dokonalé změny image, kterou barevné kontaktní čočky bezesporu umožňují. Zde je seznam nejlevnějších barevných kontaktních čoček barevné kontaktní čočky cena.

Zdroj: Barevné kontaktní čočky
Zveřejněno dne: 27.10.2012

POUŽITÍ BOTOXU V MEDICÍNĚ

Botox na kontaktní granulom

Kontaktní granulom je obtížně léčitelné onemocnění hrtanu. Botulotoxin, který se aplikuje do bočních svalů krku, má u tohoto onemocnění velmi pozitivní účinky.

Zdroj: Použití botoxu v medicíně
Zveřejněno dne: 1.3.2014

NEJZDRAVĚJŠÍ KONTAKTNÍ ČOČKY

Jednorázové kontaktní čočky cena

Náklady na kontaktní čočky se velmi liší a záleží na tom, kde si je necháte dělat, či jak složitá je u vás korekce oční vady. Zvýšené náklady na jednorázové kontaktní čočky ve srovnání s tradičními kontaktními čočkami je jen nepatrný a je kompenzován nižší potřebou čisticích prostředků a úsporou práce a času. Dokonce i denní jednorázové čočky mohou být cenově dostupnější, než si mnozí lidé mysleli. Když si koupíte roční zásobu jednodenních čoček, tak vás náklad vyjde okolo 20 Kč na den. A hlavně ušetříte na nákladech spojených s produkty na čištění kontaktních čoček.
 

Zdroj: Nejzdravější kontaktní čočky
Zveřejněno dne: 23.10.2012

JSOU KONTAKTNÍ ČOČKY LEPŠÍ NEŽ BRÝLE?

Koupit kontaktní čočky nebo ne?

Pokud stále nejste rozhodnuti, co je pro vás lepší, jestli brýle nebo kontaktní čočky, tak byste se o éto problematice měli ještě informovat u svého očního lékaře, který vám dokáže říci více a zároveň vám poradí, podle vaší konkrétní situace.

Zdroj: Jsou kontaktní čočky lepší než brýle?
Zveřejněno dne: 22.10.2012

BAREVNÉ KONTAKTNÍ ČOČKY

Jak barevné kontaktní čočky obarví oko?

Většina barevných kontaktních čoček je navržena tak, aby napodobila přirozený vzhled barevné části oka (duhovky). Protože duhovka je tvořena z různých barevných tvarů a linií, tak některé barevné kontaktní čočky mají na sobě buďto řady drobných barevných teček anebo radiálně uspořádané barevné čáry a tvary, které vytvářejí sytou barvu duhovky se zachováním přirozeného vzhledu oka. Centrum čočky je čistě průhledné a nachází se v centru čočky nad oční zornicí, díky čemu je možné vidět.

Zdroj: Barevné kontaktní čočky
Zveřejněno dne: 27.10.2012

BAREVNÉ KONTAKTNÍ ČOČKY

Jsou barevné kontaktní čočky bezpečné?

Ano, barevné kontaktní čočky jsou bezpečné, ale jejich zdravotní nezávadnost záleží na tom, jak se o ně staráte a jak je používáte. Je dobré, abyste před nákupem barevných kontaktních čoček navštívili svého očního lékaře nebo optika, který vám ukáže správné nasazování kontaktních čoček. Tím také zajistíte, jaký typ odstínu budete potřebovat a zároveň zjistíte, jak vám čočky sedí a jak jsou pro vás pohodlné a jestli vypadají přirozeně ve vašem oku.
Jako u běžných kontaktních čoček, tak i u barevných kontaktních čoček, nejsou žádné špatné následky pro vaše oči, pokud se budete řídit pokyny očního lékaře. Zejména záleží na době nošení a výměně kontaktních čoček. Pokud nosíte barevné kontaktní čočky pouze na zvláštních příležitostech a ne trvale, tak je to skvělá volba.

Zdroj: Barevné kontaktní čočky
Zveřejněno dne: 27.10.2012

NEJZDRAVĚJŠÍ KONTAKTNÍ ČOČKY

Doba použitelnosti a doba nošení kontaktních čoček

U kontaktních čoček panuje mnoho zmatku okolo intervalu jejich výměny a pak také okolo nutnosti jejich vyndávání z oka.
Doba použitelnosti čoček přesně řeší, za jak dlouho mají být čočky vyřazeny a nahrazeny novými. Doba použitelnosti se týká všech třech skupin čoček, jak jednorázových čoček, tak i čoček s častou výměnou a i čoček tradičních.
Doba nošení se zaměřuje na to, jak dlouho budou kontaktní čočky nošeny před jejich vyndáním. Denní nošení znamená, že by se kontaktní čočky měly nosit pouze přes den a na noc by měly být vyndány. Prodloužené nošení znamená, že čočky se mohou nosit po celou dobu dvou i více dnů a to i během spánku.
Jednorázové kontaktní čočky mohou být vyrobené buď pro denní, nebo i pro prodloužené nošení, v závislosti na oční fyziologii a potřebě uživatele.
 

Zdroj: Nejzdravější kontaktní čočky
Zveřejněno dne: 23.10.2012

DERMATITIDA

Dermatitida způsobená špatným krevním oběhem

Je zapříčiněna špatným prokrvováním dolních končetin, což následně vede ke vzniku křečových žil, městnání krve, chronickému otoku nohou a podobně. Žíly v dolních končetinách nevracejí krev efektivně, čímž způsobují špatné okysličování buněk, hromadění tekutin a otoky. Tyto otoky jsou pak příčinou svědění/podráždění kůže kolem kotníků.

Zdroj: Dermatitida
Zveřejněno dne: 28.12.2012