Téma: 

sojové mléko zajíc diskuze


Facebook Twitter Pinterest email tisk

SOJOVÉ MLÉKO

Sójové mléko a hubnutí

Sójové mléko je vhodné při hubnutí. Jeho energetická a nutriční hodnota je v pořádku. Sójové mléko konzumujte během hubnutí 1–2krát týdně po 2–2,5 dl.

Detail odstavce: Sójové mléko a hubnutí
Zdroj: Sojové mléko
Zveřejněno: 29.3.2018


Facebook Twitter Pinterest email tisk

Diskuze: Re: intolerance laktózy

Sójové mléko je dobrou náhražkou za mléko kravské v případě intolerance laktózy. Dá se z něho uvařit i pudink, ovšem bude chutnat trochu jinak. Kromě sojového mléka je k dostání ještě mléko mandlové. Sójové mléko by neměli používat muži, protože sója stimuluje tvorbu estrogenu (ženský pohlavní hormon) a brzdí testoteron. Pro muže je právě vhodnější mléko mandlové.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Intolerance laktózy
Odesláno: 16.3.2017 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

SOJOVÉ MLÉKO

Použití

Sójové mléko je nutričně vyvážený nápoj z vybraných sójových bobů obsahujících mnoho cenných minerálů a vitamínů. Ze sójového mléka si můžete připravit koktejl, kaši, polévku nebo jiné jídlo, do kterého potřebujete přidat mléko. Na dalších řádcích najdete recepty se sójovým mlékem.

Detail odstavce: Použití
Zdroj: Sojové mléko
Zveřejněno: 29.3.2018


Facebook Twitter Pinterest email tisk

Diskuze: dotaz

prosím, mohu užívat sojové nebo pohankové mléko a DRAGS IMUN při léčbě warfarinem?.......mockrát děkuji....

Zdroj: diskuze Vlášské ořechy á ředění krve
Odesláno: 7.4.2018 uživatelem Vobrová ludmila
Počet odpovědí: 4 Zobrazit odpovědi

SOJOVÉ MLÉKO

Cena

Zde můžete porovnat ceny sójových mlék na našem trhu.

Detail odstavce: Cena
Zdroj: Sojové mléko
Zveřejněno: 29.3.2018


Facebook Twitter Pinterest email tisk

Diskuze: Re: tibetská houba negativní účinky

Ze sójového mléka kefír dělat nejde. Vznik kefíru je závislý na laktóze a tu sojové mléko nemá.

Zdroj: diskuze Tibetská houba negativní účinky
Odesláno: 19.6.2015 uživatelem Kamča
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

SÓJOVÉ MLÉKO

Sójové mléko při hubnutí

Sójové mléko pomůže při hubnutí doplnit jídelníček tak, aby byl nejen méně kalorický, ale aby obsahoval i dostatek bílkovin, vlákniny a dalších živin. Konzumace sójového mléka je tak dobrou volbou pro úspěšné hubnutí, navíc dodá organismu nesmírně mnoho živin a bílkovin, které by neměly chybět v jídelníčku nikoho z nás.

Detail odstavce: Sójové mléko při hubnutí
Zdroj: Sójové mléko
Zveřejněno: 14.3.2016


Facebook Twitter Pinterest email tisk

Diskuze: intolerance laktózy

Před dvěma měsíci mi zistlili nesnášenlivost laktózy,striktně jsem upravila jídelníček, avšak chybí mi taková jídla jako pudink a podobně, všimla jsem si že postupně už se dá koupit i bezlaktózovou mléko a podobně ale přijde mi to strašně drahé všechno, teď jsem si v Kauflandu všimla ještě sójové mléko (www.letakomat.cz/kau… z takového něco se dá vařit i pudink a podobně? Má to někdo odzkoušené?

Zdroj: diskuze Intolerance laktózy
Odesláno: 16.3.2017 uživatelem kočička
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

SÓJOVÉ MLÉKO

Složení a nutriční hodnoty

Jeden hrnek sójového mléka obsahuje asi 7 až 8 g bílkovin (tedy podobné množství jako kravské mléko), 3,5 až 4,5 g tuků a 4 až 5 g sacharidů. Bílkoviny sóji obsahují všechny esenciální aminokyseliny, jedná se tedy o takzvané kompletní bílkoviny. Tuky jsou tvořeny především nenasycenými mastnými kyselinami. Ze sacharidů sójové mléko obsahuje hlavně sacharóza, neobsahuje galaktózu. Sójové mléko neobsahuje rovněž laktózu a cholesterol, obsahuje vlákninu, včetně rozpustných prebiotických oligosacharidů (podporují růst probiotik). Sójové mléko je poměrně chudé na minerály a vitamíny, obsahuje velmi málo železa (navíc obtížně vstřebatelného kvůli obsahu fytátů), zinku, vápníku (vápník je v sójových bobech vázán v pro lidi nestravitelné slupce), vitamínu C a vitamínu B12. Z minerálů obsahuje ještě draslík, sodík, hořčík a fosfor.

Detail odstavce: Složení a nutriční hodnoty
Zdroj: Sójové mléko
Zveřejněno: 14.3.2016


Facebook Twitter Pinterest email tisk

Diskuze: Re: sojové maso a kyselina močová

Sójové maso má na dnu stejné účinky, jako maso ze živočichů. Sójové maso může při dně sloužit jako náhražka za maso živočichů, ale jen pro zpestření jídelníčku. Sójové maso dnu nijak neléčí, naopak existují nepotvrzené názory odborné veřejnosti, že sójové maso může dnu vyvolat a nebo zhoršit záchvaty dny. Pokud se tedy rozhodnete konzumovat sójové maso, pak v ten den omezte jiné potraviny bohaté na puriny. Určitě není dobré jen tak pro nic za nic úplně přestat jíst živé maso a zcela ho nahradit masem sojovým.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Zvýšená kyselina močová
Odesláno: 12.10.2018 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 3 Zobrazit odpovědi

ZÁZVOROVÝ ČAJ

Zázvorový čaj s mlékem

Potřebujete: 3 čajové lžičky zázvoru, 1 šálek vody, 2 šálky mléka (možné je i sójové mléko), med nebo hnědý cukr, citron

Postup: Nastrouhejte zázvor na tenké plátky, dejte ho do sítka na čaj a vložte do konvice. Zalijte vařící vodou, přikryjte víčkem a nechte louhovat 10–15 minut. Poté přidejte mléko. Dochuťte medem nebo hnědým cukrem a citronem.

Detail odstavce: Zázvorový čaj s mlékem
Zdroj: Zázvorový čaj
Zveřejněno: 18.6.2014


Facebook Twitter Pinterest email tisk

Diskuze: Léčba artrozy-dotaz

Dobrý den.
Je možno provádět rehabilitaci kolenních kloubů elektroterapií a magnetoterapií pokud mám v koleni kovové těleso?
Děkuji za odpověď.

Zdroj: diskuze Léčba artrozy-dotaz
Odesláno: 8.4.2018 uživatelem Jiří Zajíc
Počet odpovědí: 0

SÓJOVÉ MLÉKO

Cena sójového mléka

Sójový nápoj Zajíc natural lze použít jako alternativu kravského mléka, patří do skupiny přírodních rostlinných produktů. Neobsahuje cholesterol, laktózu a je přirozeně bezlepkový. Mezi další přednosti patří vysoká výživnost, lehká stravitelnost a snadná příprava. Je tak vhodný pro široký okruh spotřebitelů k běžné denní spotřebě, zvláště pro alergiky na kravské mléko, pro bezlepkovou dietu. Uvítají jej také zájemci o racionální výživu.

Použití: K přípravě chutného nápoje, koktejlů a kakaa, k přípravě cereálních snídaní, pudinků, polévek, omáček a těsta, jako vynikající přísada do kávy a čaje a všude tam, kde se používá kravské mléko.

Složení: Částečně hydrogenovaný sójový olej, sušený kukuřičný sirup, tepelně upravená sója, regulátor kyselosti fosforečnan draselný, emulgátory lecitin a E 471, protispékavá látka oxid křemičitý, barviva E 160b a E 100, přírodně identické aroma.

Návod k přípravě: 25 g, to je 2 velké polévkové lžíce nebo 6 kávových lžiček zalijeme 250 ml nejlépe 60–90 °C teplé vody. Zamícháme a nápoj je hotov. Při přípravě studeného nápoje doporučujeme použít mixér.

Minimální trvanlivost výrobku: 18 měsíců.

Cena.

Sójové mléko ALPRO je 100% rostlinný nápoj pro děti od 3 let. Je přirozeně bezlaktózový s vysokým podílem rostlinné bílkoviny. ALPRO tak nabízí skvělé řešení pro ty rodiče, jejichž děti trpí intolerancí na laktózu nebo alergií na mléčnou bílkovinu. Nápoj ALPRO pro děti s nízkým obsahem cukrů je navíc obohacen o vápník, vitamíny a železo. Nejlépe chutná vychlazený, ale můžete jej použít i při přípravě teplých a studených pokrmů.

Cena.

Detail odstavce: Cena sójového mléka
Zdroj: Sójové mléko
Zveřejněno: 14.3.2016


Facebook Twitter Pinterest email tisk

Diskuze: Re: Re: kefírová houba prodej

Pěkný den pane Weidenthalere,
dnes Vám pošlu tibetskou houbu na dobírku.
Můžete použít balené mléko,nejlépe v plastové lahvi -čerstvé mléko.

Návod Vám pošlu.

S pozdravem
Radomíra

Zdroj: diskuze Kefírová houba prodej
Odesláno: 18.12.2017 uživatelem Radomira
Počet odpovědí: 9 Zobrazit odpovědi

SOJOVÉ MLÉKO

Účinky na zdraví

Zdravotní přínos sójového mléka:

 • podporuje trávení;
 • je prevencí proti osteoporóze;
 • zlepšuje budování svalové hmoty;
 • je vhodné pro celiaky; diabetiky i vegetariány;
 • je vhodné při hubnutí;
 • je vhodné pro lidi s intolerancí laktózy.

Detail odstavce: Účinky na zdraví
Zdroj: Sojové mléko
Zveřejněno: 29.3.2018


Facebook Twitter Pinterest email tisk

Diskuze: soja a puriny

Chtěla jsem se zeptat zda sním konzumovat na dnu sojové maso nebo výrobky ze soji. Nikde jsem se konkrétní odpovědi nedopatrala. Děkuji

Zdroj: diskuze Soja a puriny
Odesláno: 13.3.2017 uživatelem Lucie Kubíčkova
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

SOJOVÉ MLÉKO

Palačinky ze sójového mléka s banánem

Ingredience: 0,5 l sójového mléka, 3 vejce, špetka soli, 200 g hladké mouky, kousek másla, marmeláda, 2–3 banány, bílý jogurt, kakao

Postup: Ze tří bílků a špetky soli vyšleháme tuhý sníh. Do jiné mísy vlijeme sójové mléko, přidáme žloutky, rozpuštěné máslo a vyšleháme. Pomalu přisypeme mouku a poté opatrně vmícháme sníh z bílků. Smažíme na suché pánvi a podáváme pomazané marmeládou a bílým jogurtem. Nakonec poklademe plátky banánů a posypeme kakaem.

Tip: Bílý jogurt lze nahradit kysanou smetanou. Těsto bude trochu hustší a díky sněhu krásně nadýchané, takže stačí dát na pánev jen trochu těstíčka a rozetřít.

Detail odstavce: Palačinky ze sójového mléka s banánem
Zdroj: Sojové mléko
Zveřejněno: 29.3.2018


Facebook Twitter Pinterest email tisk

Diskuze: konopné mléko

Dobrý den, měla jsem podobný problém a boláků na hýždích mě nedokázalo nic zbavit až mi známá půjčila k vyzkoušení konopné tělové mléko. Můžu říct že za pár dní jsem viděla jak boláky pomalu a jistě ustupují. Opravdu doporučuji a osobně nakupuji online přes eshop www.zelenazeme.cz - mají široké spektrum produktů. Hezký večer :-)

Zdroj: diskuze Konopné mléko
Odesláno: 21.12.2018 uživatelem Olina Pospíšilová
Počet odpovědí: 0

SOJOVÉ MLÉKO

Jak se vyrábí sójové mléko

Sójové mléko lze připravit i v domácím prostředí. Na následujících řádcích najdete postup výroby.

Postup: 1 díl sójových bobů, 8 dílů vody, špetka soli + plátýnko Pokud chcete ochucené mléko, pak cukr, skořici nebo pravou vanilku dle chuti. Sójové boby přes noc namočte. Do dalšího dne by měly změknout a zdvojnásobit svůj objem. Pokud tomu tak není, nechte je namočené, dokud se tak nestane. Vodu slijte a boby důkladně propláchněte. Dále je nutné boby odslupkovat (ve slupkách jsou škodliviny). Nejlépe se to dělá tak, že boby ponoříte do vody a oběma rukama je o sebe třete, dokud se slupky neoddělí, jsou lehké, takže zůstanou na hladině a jednoduše je scedíte. Po částech pak rozmixujte boby na kaši, trvá to asi 3 až 5 minut. Přes plátýnko důkladně přeceďte (hmota, která vám zbyde, se jmenuje okara a dá se použít do pečení, takže nemusíte vyhazovat). Samotné mléko přivedete k varu, pak stáhnete plamen, přidáte špetku soli, eventuálně cukr, vanilku nebo celou skořici a vaříte na mírném ohni asi 20 minut. Při vaření mléko sledujte, rádo totiž vybublává. Nechte schladit na pokojovou teplotu, seberte škraloup, pokud se vytvoří. Uchovávejte v lednici, kde vydrží až 1 týden.

Detail odstavce: Jak se vyrábí sójové mléko
Zdroj: Sojové mléko
Zveřejněno: 29.3.2018


Facebook Twitter Pinterest email tisk

Diskuze: Re: mleko

Kakao je při mononukleóze možné pít. Doporučené jsou chladné mléčné koktejly, které tlumí bolest krčních mandlí.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Mleko
Odesláno: 13.12.2018 uživatelem Cempírek
Počet odpovědí: 1 Zobrazit odpovědi

SOJOVÉ MLÉKO

Ovesná kaše se sójovým mlékem

Ingredience: 500 g čerstvého nebo zavařeného lesního ovoce (například borůvky, černý rybíz, maliny), šťáva a kůra z 1 pomeranče, med na ochucení, 75 g ovesných vloček, 150 ml sójového mléka

Postup: Do pánve dáme lesní plody, pomerančovou šťávu a kůru. Přivedeme k varu a pozvolna vaříme 3–5 minut. Poté odstavíme z vařiče. Kdo má mlsnější jazýček, může dosladit medem. Hotovou směs přiklopíme pokličkou, než ji budeme servírovat na kaši. Sójové mléko a ovesné vločky vložíme do středně velké misky a promícháme. Vaříme 3 minuty v mikrovlnné troubě na maximální výkon. Poté opět promícháme a vaříme další 2 minuty. Následně misku vyjmeme a necháme odstát 1 minutu. Misku s kaší dozdobíme medem a horkým ovocem.

Detail odstavce: Ovesná kaše se sójovým mlékem
Zdroj: Sojové mléko
Zveřejněno: 29.3.2018

SOJOVÉ MASO A NEMOC DNA

Puriny v sójovém mase

Sójové maso ve 100 g výrobku obsahuje toto množství purinů: 154 mg.

Detail odstavce: Puriny v sójovém mase
Zdroj: Sojové maso a nemoc dna
Zveřejněno: 28.2.2019

SOJOVÉ MLÉKO

Sójové mléko v těhotenství

Sójové výrobky mají vysoký obsah bílkovin a zahrnují všech devět nezbytných aminokyselin. Nicméně negativní účinky jeho konzumace v těhotenství a období kojení není možné zcela vyloučit. V těhotenství by neměla být sója konzumována ve velkých množstvích, ale spíše jen jako obměna stravy. Důvod tkví v možnosti vlivu v sóji obsažených hormonů na nenarozené dítě. Existuje podezření, že sója může negativně ovlivňovat sexuální vývoj plodu, zejména u plodů mužského pohlaví může docházet k narušenému vývoji varlat a tím i sníženému počtu spermií a problémům s ejakulací v dospělosti. U dětí žen-vegetariánek se častěji vyskytovala vrozená vývojová vada zvaná hypospadie s poruchou uložení močové trubice a není ještě jasné, zda tento úkaz rovněž nemá spojitost s konzumací sóji.

Co se týče umělé dětské výživy, je určitě důležité sledovat její složení – v některých případech byl zjištěn obsah sóji s množstvím fytoestrogenů (ženských hormonů) prakticky rovným lékům užívaným ženami v menopauze (hormonální substituční terapie).

Detail odstavce: Sójové mléko v těhotenství
Zdroj: Sojové mléko
Zveřejněno: 29.3.2018

SOJOVÉ MLÉKO

Borůvkové muffiny

Ingredience: 225 g hladké mouky, 1 polévková lžíce prášku do pečiva, ½ kávové lžičky skořice, 115 g cukru krystal, 2 střední vejce (vyšlehat), 85 g margarínu, 100 ml sójového mléka, 3–4 kávové lžičky borůvkového džemu nebo zavařeniny

Postup: Předehřejeme troubu na 200 °C, plynovou na stupeň č. 6. Mezitím nachystáme 10 papírových košíčků, které vložíme do formy na muffiny nebo na plech. Do mísy vsypeme prosetou mouku, prášek do pečiva, cukr, skořici a dobře promícháme. V druhé nádobě utřeme margarín, přidáme sójové mléko, vejce, borůvkový džem a lehce promícháváme, dokud se všechny suroviny nespojí. Hotovou směs za jemného míchání opatrně přiléváme do mísy s moukou. Připraveným těstem plníme košíčky pomocí lžíce tak, že na vrstvu s těstem přidáme borůvkový džem a zakončíme opět porcí těsta. Pečeme v horní části trouby přibližně 15–20 minut dozlatova. Borůvkové muffiny si vychutnáme teplé i vychladlé.

Detail odstavce: Borůvkové muffiny
Zdroj: Sojové mléko
Zveřejněno: 29.3.2018

SOJOVÉ MLÉKO

Trvanlivost

Doby, kdy byly krabice s rostlinnými náhražkami mléka výsadou podivínů, jsou dávno pryč. Dnes je na trhu spousta druhů těchto produktů v mnoha variantách a od nejrůznějších výrobců. Některé obchodní řetězce je prodávají i pod vlastními značkami. Běžně se jim říká „rostlinná mléka“, skutečné mléko však připomínají spíše jen svou barvou. Sójové „mléko“ není žádnou žhavou novinkou. Jeho historie má hluboké kořeny ve starověké Číně, byť mezi běžné složky východoasijského jídelníčku patří nejspíš až posledních pár set let. V 50. letech 20. století se v Hongkongu a Singapuru začalo prodávat v plechovkách, podobně jako dnes limonády. Do Evropy, Asie a Severní Ameriky se dostal na pulty obchodů sójový nápoj v kartónu během 70. a 80. let. V Česku zažívá vzestup v posledních zhruba 15 letech.

Nápoj se vyrábí namáčením sušených sójových bobů ve vodě a jejich následným rozdrcením, vařením a cezením. Výsledkem je stabilní emulze vody, oleje a bílkovin, která se ze všech běžně dostupných rostlinných náhražek svým složením přibližuje mléku nejvíce. Pohled výživových odborníků na něj i na sóju obecně je však značně rozporuplný. Zatímco jedni vyzdvihují obsažené fytoestrogeny jako žádoucí, protože mohou zmírňovat zdravotní dopady spojené s menopauzou, jiní v nich spatřují problém. Sója totiž obsahuje látky, které mohou napomáhat růstu nádorů, potlačovat správnou funkci štítné žlázy a zabraňovat vstřebávání minerálů. Ale že by se sóji a sójovému nápoji měly vyhýbat nejmenší děti, na tom se shodují všichni. Chcete-li konzumovat nápoje ze sóji bez výčitek, není od věci myslet na střídmost a rostlinné nápoje obměňovat.

Vedle hotových nápojů v kartónech lze narazit i na sušené směsi. Jejich výhoda tkví v tom, že si z nich lze nápoj či surovinu do vaření vyrobit kdykoliv a v jakémkoliv množství. Nevýhodou některých je jejich diskutabilní vhodnost v rámci zdravé výživy. Výrobce sójového nápoje Zajíc sice do některých svých výrobků přidává vitamíny, problematické je však používání částečně ztuženého sójového oleje, který může být zdrojem škodlivých transmastných kyselin. Daní za pohodlí v podobě rozpustnosti, stability a trvanlivosti je i přítomný glukózový sirup a přídatné látky jako například emulgátor, regulátor kyselosti, protispékavá látka nebo barvivo.

V sójovém nápoji Topnatur také najdete glukózový sirup a přídatné látky, z pohledu kvality tuku je na tom však lépe, obsahuje nijak neztužovaný tuk kokosový. Tučností sice připomíná spíše mléko odstředěné, v obsahu bílkovin se ale může řadit vedle sójových nápojů v kartónu. Nápoj Zajíc obsahuje 0,3 % bílkovin, „specialitou“ tohoto produktu je však obsah mléčné bílkoviny kaseinátu sodného, čímž se v podstatě vyřazuje z jídelníčku lidí alergických na mléko.

Trvanlivost je vždy uvedena na obalu výrobku.

Detail odstavce: Trvanlivost
Zdroj: Sojové mléko
Zveřejněno: 29.3.2018

SOJOVÉ MLÉKO

Co obsahuje sójové mléko

Sója je zajímavou výjimkou mezi luštěninami, protože na rozdíl od většiny ostatních luštěnin obsahuje vysoce kvalitní a dobře stravitelné bílkoviny s mnohem vyváženějším zastoupením nezbytných aminokyselin. Obsahuje rovněž značné množství nenasycených (zdravých) tuků a komplexní sacharidy, které se rovnoměrně uvolňují do krve, a kromě toho i přírodní fytolátky a vlákninu. Studie potvrzují, že osoby alergické na bílkoviny kravského mléka většinou nejsou citlivé na sóju. Při nákupu je však potřeba pohlídat, aby byl nápoj kvalitní a ve složení obsahoval alespoň 3 % sójové bílkoviny a 1 % sójového tuku.

Tučnost sójového nápoje se pohybuje někde mezi polotučným a plnotučným mlékem, obsažený tuk se však liší svým složením mastných kyselin. Z pohledu bílkovin jsou oba nápoje srovnatelné, díky čemuž ten sójový můžete při přípravě „mléka“ do kávy na rozdíl od jiných rostlinných nápojů napěnit. Co se obsahu cukru týče, je na tom sójový nápoj obecně lépe než kravské mléko, byť se mezi sebou jednotlivé sójové výrobky významně liší. Najdete produkty s obsahem cukru 0,1 % (Provamel), ale i slazené se 2,9 % (dm/Bio, Kaufland/Take it veggie).

Obsažené látky:

 • voda, bílkoviny, tuk, sacharidy, vláknina, vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, biotin, zinek, mangan, měď, selen, sodík, molybden, vitamíny A, B, D, E, K, cholin, omega-3, omega-6 kyseliny, kyselina listová a kyselina pantotenová

Nutriční hodnota sójového mléka (100 g):

 • kJ – 184,8
 • kcal – 44
 • bílkoviny – 3,85 g
 • sacharidy – 2,98 g
 • tuk – 2,05 g
 • vláknina – 0,35
 • voda – 89 g

Detail odstavce: Co obsahuje sójové mléko
Zdroj: Sojové mléko
Zveřejněno: 29.3.2018

SÓJOVÉ MLÉKO

Je lepší sójové nebo rýžové mléko?

Rýžový nápoj je velmi zdravý nápoj a vhodná alternativa kravského mléka, která je mnohem lehčí pro naše zažívání, nezpůsobuje alergické reakce a není tak tučná. Na rozdíl od kravského rýžové „mléko“ neobsahuje cholesterol, časté alergeny laktózu a mléčnou bílkovinu kasein, není znečištěno viry, bakteriemi, antibiotiky a pesticidy, nezahleňuje organismus, nepřekyseluje organismus a posiluje naši obranyschopnost. Nemusíte se obávat nedostatku vápníku. Jeho lépe stravitelným zdrojem je například kapusta, kopr, brokolice, sezam, mák, mandle či mořské řasy.

Fytoestrogeny obsažené v sóje mohou negativně ovlivňovat menstruační cyklus žen, hladiny hormonů u mužů, narušovat budoucí plodnost dětí krmených sójovým umělým mlékem. U asijských žen byl v některých studiích prokázán slabý ochranný účinek proti rakovině prsu, u žen ze západních zemí tento vliv prokázán nebyl, v některých případech naopak došlo ke zvýšení rizika rakoviny prsu.

Obecně nelze říct, zda jsou lepší výrobky z mléka, ze sóji, či rýže, záleží totiž na tom, kdo je jí, někteří lidé nemají problémy s mlékem, obecně krevní skupina B a A, jiní ano, například krevní skupina 0.

Detail odstavce: Je lepší sójové nebo rýžové mléko?
Zdroj: Sójové mléko
Zveřejněno: 14.3.2016

SOJOVÉ MASO A NEMOC DNA

Je vhodné sójové maso při dně?

Sójové maso je dehydratovaný texturovaný sójový protein, který se vyrábí z odtučněné mouky. Velká výhoda sójového masa tkví v jeho dostupnosti – seženete ho za pár korun dnes už prakticky v každém obchodě, a to ve formě kostek, nudliček, plátků nebo granulátu (v natural nebo ochucené podobě). A díky faktu, že jde o dehydrovaný výrobek, je možné jej skladovat při běžné pokojové teplotě. Sójové maso obsahuje až 50 % bílkovin a naopak velmi málo tuku. Nízká je také jeho kalorická hodnota. Neobsahuje lepek, zato má velký podíl vlákniny. Z vitaminů jsou zastoupeny ty z řady B, dále A, E a z minerálních látek vápník, fosfor a železo.

Sójové maso obsahuje ve 100 g výrobku 154 mg purinů, takže byste jej při onemocnění dnou do jídelníčku neměli pravidelně zařazovat. Výjimečná konzumace započítaná do denní kalkulace purinů by vám neměla uškodit.

Detail odstavce: Je vhodné sójové maso při dně?
Zdroj: Sojové maso a nemoc dna
Zveřejněno: 28.2.2019

SÓJOVÉ MLÉKO

Recepty se sójovým mlékem

Palačinky

Ingredience: 0,5 l sójového mléka, 3 vejce, špetka soli, 200 g hladké mouky, kousek másla, marmeláda, 2–3 banány, bílý jogurt, kakao

Postup: Vyšleháme tuhý sníh ze tří bílků a špetky soli. Do jiné mísy vlijeme sójové mléko, přidáme žloutky, rozpuštěné máslo a vyšleháme. Pomalu přisypeme mouku a poté opatrně vmícháme sníh z bílků. Smažíme na suché pánvi a podáváme pomazané marmeládou, bílým jogurtem, plátky banánu a sypané kakaem.

Perník

Ingredience: 400 g celozrnné mouky, 200 gramů třtinového cukru, 250 ml sójového mléka, 100 ml slunečnicového oleje, 11 lžic kakaa, 1 prášek do pečiva, 3 lžíce medu, koření do perníku, 200 g sezonního ovoce, lístky máty.

Postup: Do mouky, cukru a kakaa v misce přiléváme pomalu za stálého míchání sójové mléko. Přidáme olej, kypřicí prášek, perníkové koření a 3 lžíce medu. Vše důkladně promícháme a hotovou směs vlijeme na předem vymaštěný a moukou vysypaný plech. Pečeme v troubě 35 minut na 180 °C. Při servírování zdobíme perník horkým ovocem a snítkou máty.

Zeleninová polévka

Ingredience: 2 mrkve, 2 kořeny petržele, malý kousek celeru, malý kousek pórku, kousek másla, 4 lžíce sušeného sójového nápoje, 4 lžíce instantní rýžové krupičky, zelená petrželka

Postup: Na másle osmahneme nahrubo nastrouhanou kořenovou zeleninu a najemno nakrájený pórek. Zalijeme 1,5 litrem vody, přivedeme k varu a vsypeme sójový nápoj a rýžovou krupičku. Vše uvaříme doměkka a nakonec polévku dochutíme solí, pepřem a jemně sekanou petrželkou.

Zapečený květák

Ingredience: 60 g sójové hladké mouky, 500 ml sójového mléka, 30 ml oleje, 1 velký květák, muškátový oříšek, 2 lžíce sekané petrželové nati, rostlinný tuk na vymazání a strouhanka na vysypání formy, sůl

Postup: Z oleje a mouky připravíme světlou jíšku, zředíme ji sójovým mlékem a povaříme, dokud nezhoustne. Na růžičky rozebraný uvařený květák rozložíme na dno vymazané a strouhankou vysypané zapékací misky. Bešamelovou omáčku osolíme, přidáme muškátový oříšek, sekanou petrželku a přelijeme jí květák v misce. V mírně vyhřáté troubě zapečeme do růžova. Podáváme s vařenými brambory a zeleninovým salátem.

Detail odstavce: Recepty se sójovým mlékem
Zdroj: Sójové mléko
Zveřejněno: 14.3.2016

NEJLEPŠÍ TĚLOVÁ MLÉKA NA SUCHOU POKOŽKU

WELEDA SLÉZOVÉ PĚSTICÍ MLÉKO

WELEDA SLÉZOVÉ PĚSTICÍ MLÉKO je emulze s výtažky ze slézu a violky trojbarevné, s olejem z jader meruňky a makadamského ořechu, která podporuje přirozenou tvorbu ochranné vrstvy na povrchu kůže. Přípravek tak chrání pokožku před ztrátou tekutin, zvyšuje její hladkost a přirozený lesk. Mléko se nanáší po koupeli.

Záporem tohoto mléka je nízká hydratace.

Zde je cena přípravku WELEDA SLÉZOVÉ PĚSTICÍ MLÉKO.

Detail odstavce: WELEDA SLÉZOVÉ PĚSTICÍ MLÉKO
Zdroj: Nejlepší tělová mléka na suchou pokožku
Zveřejněno: 5.6.2015

ALERGIE NA KRAVSKÉ MLÉKO

Alergie na kravské mléko – dieta

Je vhodné vysadit veškeré mléko a mléčné výrobky, to znamená máslo, sýry, jogurty, omáčky, krémy, kaše, tvarohy. Pokud se stav dítěte zlepší a potíže ustoupí, je doporučeno znovuzavedení do stravy asi za 6 měsíců. Při přidávání mléčných výrobků je třeba trpělivosti. O tolerování potraviny může rozhodovat i množství podaného jídla, proto začínáme po lžičkách.

Detail odstavce: Alergie na kravské mléko – dieta
Zdroj: Alergie na kravské mléko
Zveřejněno: 3.7.2013