Na omývání hnisajících a pomalu hojících se ran, proti lupům a na podporu růstu vlasů. V tomto případě se připravuje roztok v tomto poměru 1 čajová lžička prášku morozniku na 1 litr převařené vody pokojové teploty. Vlasy se jím opláchnou po umytí.
Dále se používá na léčbu zánětu dutin, přičemž se dutiny výpary z morozniku prohřívají asi 15 minut. Nebo v horké vodě rozpaříme až do ohebného stavu 2 kořínky morozniku dlouhé 4–5 cm a vložíme do nosních dírek na celou noc. Zvenčí je upevníme náplastí. Ráno kořínky vyjmeme a vyhodíme. Celou proceduru opakujeme 5–6krát (vždy s novými kořínky).
Vnitřní použití
Moroznik normalizuje látkovou výměnu a je velmi užitečným prostředkem na hubnutí (úbytek hmotnosti a úbytek tuků), při cukrovce snižuje hladinu cukru. Zvláštností v případech hubnutí za použití morozniku je to, že se při úbytku hmotnosti netvoří převislá kůže a vrásky.
Dále působí jako očišťující prostředek – je močopudný a funguje jako laxativum, čistí sliznice a stimuluje práci střev (proti zácpě), vypuzuje písek a soli z ledvin a z močových cest.
Funguje také jako prostředek na podporu tvorby žluče, má spasmolytické účinky, podporuje hlubokou očistu jater a zabraňuje shromažďování žluče a tvorbě žlučových kamenů ve žlučníku.
Kvůli obsahu srdečních glykosidů se ve farmaceutickém průmyslu z kořenů morozniku vyráběl preparát „Korelborin“, který byl předpisován při problémech krevního oběhu a srdeční nedostatečnosti. Moroznik ulehčuje práci srdce – zvyšuje přítok krve do srdečního svalu. Při hypertenzi stabilizuje arteriální tlak.
Je dokázán i značný vliv na nervovou soustavu – používá se na léčení neuróz, nespavostí, na psoriázu. I když moroznik stabilizuje organismus, má také určitý vliv na psychiku lidí, někteří jedinci se po jeho požití zklidňují, u některých lidí se zvyšuje tonus, ale u všech se zvyšuje klid, sebedůvěra, rovnováha, pracovní schopnost.
Užívá se také proti bolení hlavy po traumatech a po otřesech mozku. Při epilepsii zmenšuje počet záchvatů.
Léčí dýchací orgány (bronchitidy, včetně chronických, bronchiální astma, tuberkulózu), umožňuje vykašlávání hlenu.
Je silným prostředkem při onemocnění kloubů, osteoporóze páteře, revmatismu, rachitismu, polyartritidě. Syndromy bolestí pomíjejí při pravidelném užívání již druhý nebo třetí měsíc. Při delším užívání se snižují záněty, obnovuje se rovnováha vody a solí, v důsledku čehož se uvolňují soli z kloubů.
Užívá se rovněž při adenomu předstojné žlázy, chronickém onemocnění prostaty
Moroznik normalizuje látkovou výměnu, podporuje úbytek hmotnosti a spalování tuků, při cukrovce snižuje hladinu cukru. Používá-li se moroznik při hubnutí, netvoří se převislá kůže a vrásky. Působí jako očišťující prostředek, je močopudný a funguje jako laxativum, čistí sliznice a stimuluje práci střev (proti zácpě), vypuzuje písek a soli z ledvin a z močových cest. Funguje také jako prostředek na podporu tvorby žluče a má spasmolytické účinky, podporuje hlubokou očistu jater a zabraňuje shromažďování žluče a tvorbě žlučových kamenů ve žlučníku. Kvůli obsahu srdečních glykosidů se ve farmaceutickém průmyslu z kořenů morozniku vyráběl preparát Korelborin, který se předpisoval při problémech krevního oběhu a srdeční nedostatečnosti. Moroznik ulehčuje práci srdce, zvyšuje přítok krve do srdečního svalu. Doporučuje se při záchvatech spolu se soforou japonskou. Při hypertenzi stabilizuje arteriální tlak.
Je potvrzen značný vliv na nervovou soustavu – používá se na léčení neuróz, nespavostí, psoriázu. Vedle toho, že moroznik stabilizuje organismus, má také určitý vliv na psychiku lidí – některé zklidňuje, u jiných zvyšuje tonus, ale u všech navozuje klid, sebedůvěru, rovnováhu a pracovní schopnost. Užívá se také proti bolení hlavy po traumatech a po otřesech mozku. Při epilepsii zmenšuje počet záchvatů. Léčí dýchací orgány (bronchitidy, včetně chronických, bronchiální astma, tuberkulózu), umožňuje vykašlávání hlenu. Je rovněž účinným prostředkem při onemocnění kloubů, osteoporóze páteře, revmatismu, rachitismu, polyartritidě. Syndromy bolestí pomíjejí při užívání druhý nebo třetí měsíc. Při dalším užívání se snižují záněty, obnovuje se rovnováha vody a solí, v důsledku čehož se uvolňují soli z kloubů. Spolu s marenou a repeškem léčí nemoci spojené s močovými kameny. Užívá se při adenomu předstojné žlázy, chronickém onemocnění prostaty, také infekčního charakteru, pro silnější léčebný efekt se používá s jaterník. Spolu se saforou japonskou léčí hyperfunkci štítné žlázy, pomáhá rozpouštět uzlíky a cysty ve štítné žláze. Byly vysledovány i případy úplného uzdravení.
Moroznik je také silným prostředkem proti otokům (myomy, fibromy, cysty, mastopatie, polypy, rakovina, rakovina mléčných žláz, adenom předstojné žlázy a jiné). Je vyzkoušeno, že stimuluje imunitní systém organismu – v době podzimu a zimy chrání před nemocemi z prostydnutí a před chřipkou. Umožňuje očistu organismu od toxinů a solí těžkých kovů. Díky hluboce očišťujícímu vlivu má celkový omlazující efekt. Jestliže se moroznik používá delší dobu než půl roku, ztrácí své laxativní vlastnosti, normalizuje práci střev a dále očišťuje organismus. Někdy může moroznik vyvolat zhoršení chronické nemoci, aby ji postupně vyléčil úplně.
Moroznik není jednoduché v našich podmínkách zakoupit. Ale vynalézavý český človíček si poradí. Jedno balení 6 kusů, což je půlroční kúra, stojí cca 900 Kč + 100 Kč (poštovné a dobírka), pro zaslání pošlete e-mail na moroznik@seznam.cz, kde uvedete jméno a adresu. Poté vám přijde odpověď.
Odpověď na e-mail vypadá takto:
Dobrý den,
Vaše objednávka byla dnes odeslána na dobírku na Vaše jméno. Pokud zásilku neobdržíte, ptejte se prosím na své poště, bude tam uložena 10 dnů. Poté se vrací zpět. Zásilku podruhé již nezasíláme pro špatné zkušenosti s některými zákazníky.
Děkuji a jsem s pozdravem.
Moroznik přijde přesně dle instrukcí z e-mailu. Obsah balení obsahuje informace, které jsou výše popsané, a vy můžete začít moroznik užívat dle popsaného schématu.
Pokud nechcete investovat uvedené finance, můžete si moroznik koupit na hranicích s Ukrajinou, konkrétně na hraničním přechodu Veľké Slemence v obchodě s cukrovinkami za 2 eura, nebo jej zakoupit v nějaké lékárně na Ukrajině.
V případě dotazů pište na e-mail moroznik@seznam.cz.
A jaké jsou vaše zkušenosti s moroznikem? Podělte se o ně s námi.
Očistná kúra trvá rok a je rozdělena na dvě části po šesti měsících.
V první části začínáte brát od jedné odměrky a zvyšujete každý týden o jednu odměrku. Je tedy třeba 6 dóziček na půl roku při 6 odměrkách.
Dosáhnete-li 6 odměrek (toto množství morozniku je začátek pro čištění), je možno zvyšovat dále každý týden o jednu odměrku až do maximálně 10–12 odměrek. Každý si toto zvyšuje individuálně tak, aby zvládal průjmový režim. Větší počet odměrek platí pro lidi s váhou nad 100 kg.
V případě, že máte potíže s trávením, dlouhodobou zácpou, problémy se žaludkem, otoky nohou, štítnou žlázou, problémy s klouby a jiné nemoci, o nichž doposud nevíte, hubnoucí proces bude zpomalen, protože moroznik bude nejprve odstraňovat tyto problémy.
Před zahájením kúry doporučuji je vhodné nechat si udělat krevní obraz se zaměřením na cukr a cholesterol, jaterní testy a další podle doporučení lékaře, a to proto, abyste si mohli po půlroce porovnat své výsledky. Na začátku se může stát, že některé hodnoty budou zvýšeny, časem se ale sníží.
Moroznik je bylina, kterou je možné kombinovat s léky předepsanými vaším lékařem.
Moroznik nejprve čistí organismus, poté dochází k hubnutí (druhá část kúry).
Moroznik začíná působit nejdříve po druhém balení.
Ve svém příspěvku MOROZNIK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Antonín Zamykal.
Dobrý den mám zájem si koupit moroznik kavkazský.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Naďa Rišková.
Dobrý den, Moroznik mám, užívám samá a mám i k prodeji.
Tel. :608548972
Přes den raději pište, jsem v práci.. Uživatel rovněž přidal ke svému příspěvku i obrázek, který můžete vidět, když kliknete na tento odkaz přiložený obrázek.
Počáteční dávka je 1 odměrka každý den po dobu prvního týdne.
Další týden se zvyšuje o 1 odměrku, takže dohromady 2 odměrky.
Pak další týden 3 odměrky... Zvyšuje se postupně do 6 odměrek, tedy do doby, kdy začne moroznik působit naplno. Po 6 odměrkách je možné přidávat každý týden po 1 odměrce do maxima 12 odměrek denně, pokud zvládáte průjmový režim.
V případech střevních potíží je potřeba dávku upravit, tedy snížit až do doby normálního stavu (maximální denní dávka je u každého člověka různá).
Délka léčení je 12 měsíců, po 6 měsících užívání je nutné udělat přestávku 1 měsíc a potom znovu začít užívat od 1 odměrky.
Po ročním užívání morozniku je třeba dát si minimálně roční pauzu.
Pozor, je možné předávkování a je nebezpečné, protože bylina obsahuje silně působící látky.
Moroznik je bylina a je možno ji kombinovat s léky předepsanými vaším lékařem.
Moroznik nejprve očistí váš organismus, teprve poté dochází k hubnutí (druhá část kúry).
Při užívání morozniku se doporučuje nepít alkohol! Při užívání této byliny dochází k detoxikaci organismu, přičemž jsou nejvíce zatížena játra a při požívání alkoholu dochází k jejich dalšímu přetěžování.
po infarkt myokardu, při actrasystolické arytmii, paroxismální tachykardii, endokarditu;
při žaludečních vředech (léčba musí začít používáním jaterníku a sofory japonské);
při žlučových kamenech (větších než 0,7–0,8 cm) – je nutné se dopředu nechat vyšetřit, nejdříve užívat marenu (rozbijí kameny), barbaris obyčejný (dává spasmolytický efekt) a potom se může začít používat moroznik.
Je nutné dodržovat doporučenou dávku a její postupné zvyšování.
Moroznik můžete užívat i společně s jinými bylinkami.
Moroznik normalizuje látkovou výměnu a je velmi užitečným prostředkem pro hubnutí. Působí očistně, je močopudný a funguje jako lehké laxativum. Při pravidelném užívání čistí sliznice a stimuluje práci střev. V prvních 6 měsících užívání morozniku probíhá prvotní očista organismu. Jestliže se tato bylina používá delší dobu, ztrácí své laxativní vlastnosti a normalizuje práci střev. Čemeřice kavkazská se užívá formou nálevu z drceného kořene, který se konzumuje jednou denně.
Moroznik je zakázaný v těhotenství a při kojení, dále při infarktu myokardu, arytmii, paroxysmální tachykardii, endokarditidě. Při žaludečních vředech musí začít léčba nejdříve používáním jatrišniku a sofory japonské, při žlučových kamenech (větších než 0,7–0,8 cm) je nutné se dopředu nechat vyšetřit, nejdříve užívat marenu (rozbijí kameny) a dřišťál (dává spasmolytický efekt), teprve potom se může začít používat moroznik.
Pozor! Je nutné dodržovat doporučenou dávku a její postupné zvyšování!
Tato bylina má malé sedmilisté květy, které voní jako čerstvě posečené seno. Heřmánek obsahuje Azulen. Heřmánek má uklidňující, protizánětlivé účinky, které podporují hojení. Heřmánek také zklidňuje dráždivá onemocnění kůže, jako je ekzém. Díky tomu má své výhody pro citlivou kůži.
Kostival (Symphytum Officinale)
Také se jedná o známou bylinu, která má tradici při zlomeninách kostí. Kostival je bohatý na uklidňující a léčivé účinky. Má dobré účinky při hojení jizev, hojení ran a modřin. Zároveň je užitečný pro boj s akné a na vyhlazování vrásek. Kostival prospívá mastné i normální kůži.
Echinacea (Echinacea Angustifolia)
Echinacea, česky střapatka, je rostlina s fialovými květy. Pokud se podává jako čaj, tak čistí krev a lymfu. Echinacea taktéž podporuje imunitní systém. Echinacea také pomáhá čistit vnitřní nánosy a usazeniny, pomocí vnitřní očisty. Když je echinacea aplikována zevně, tak rychle napravuje tkáň. Pomáhá se skvrnami, akné, pomalu se hojícími ranami a mírnými popáleninami.
Bezový květ (Sambucus nigra)
Bezový květ má jemně parfémované a krémově bílé květy. Voda z bezového květu je starý léčebný prostředek určený k posílení pokožky, odstranění pih a udržování stability kožních vad. Také je účinný v páře pro čištění černý teček na obličeji. Bezový květ prospívá nažloutlé pleti a uplatní se při boji proti vráskám.
Přeslička (Equisetum arvense)
Jedná se o jeden z nejbohatších rostlinných zdrojů oxidu křemičitého. Je to živina, která udržuje pokožku hebkou a vláčnou. Zpevňuje a posiluje pokožku. Pomáhá předcházet striím a zahlazuje celulitidu. Přeslička má přínos pro mastnou pleť a kožní problémy, jako je akné a ekzém.
Květy jasmínu (Jaminum officinalis)
Jasmínové květy jsou nebesky parfémované. Jedná se o přírodní afrodiziakum. Nálev z jasmínových květů je dobrý stabilizátor pleti. Jasmínové květy prospívají suché a citlivé kůži.
Kontryhel (Alchemilla mollis)
Kontryhel je cenná bylina pro ženy. Ve formě čaje je užitečná pro menstruaci, hlavně v období bolesti. Zklidňuje rozpraskanou kůži, bolest a svědění kůže. Prospívá suché, citlivé pokožce a vráskám.
Levandule (Levandula officinalis)
Levandule má mlhavě fialové květy s chladně výrazným aroma. Ve formě čaje má zklidňující a revitalizující vliv na nervový systém. Je dobrá pro kožní prohloubeniny způsobené stresem. Levandule podporuje hojení. Levandule prospívá mastné a bledé pleti a také prospívá pleti náchylné ke skvrnám na kůži.
Meduňka (Melissa officinalis)
Meduňka je vonná bylina s citrónovou vůní, která je povznášející a uklidňující. Ve formě čaje je užitečným tonikem pro srdce, krevní oběh a nervovou
V naší poradně s názvem MOROZNIK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Miriam Fojtík.
Dobrý den může to užívat moje 15leta dcera která má nadváhu?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Při dodržení dávkování je morožnik bezpečný pro většinu lidí. Při použití v boji proti obezitě bude morožnik podpůrnou terapí ve skládačce několika dalších opatření, jako je redukční dieta a cvičení.
Počáteční dávka je 1 odměrka každý den po dobu prvního týdne, další týden se zvyšuje o 1 odměrku, takže dohromady 2, pak další týden 3 odměrky, takto se postupně zvyšuje na 6 odměrek, to je dávka, kdy moroznik začne působit naplno.
V případech střevních potíží je nutné dávku upravit, tedy snížit až do doby normálního stavu (maximální denní dávka je u každého člověka různá). Po 6 odměrkách je možnost přidávat každý týden po 1 odměrce, a to maximálně do 12 denně, pokud se zvládne průjmový režim.
Moroznik se používá na omývání hnisajících a pomalu hojících se ran, proti lupům a na podporu růstu vlasů. V tomto případě se připravuje roztok v následujícím poměru.
Při užívání morozniku se doporučuje nepít tvrdý alkohol! Během užívání morozniku dochází k detoxikaci organismu, přičemž největší zátěž působí na játra, takže požíváním alkoholu by docházelo k jejich dalšímu zatěžování.
Trubkovec tyčinkový, latinsky Ortosiphon stamineus, je druh využívaný pro své léčivé účinky, vzhledem je podobný známé hluchavce. Lidově a nesprávně se často označuje jako trubkovec tyčinkovitý. Bylina je využívána především jako diuretikum s antibakteriálním účinkem. Je zdrojem silic s diterpeny a flavonoidy, které snižují zadržování vody v těle a mírně stimulují činnost štítné žlázy. Trubkovec není zatím dobře prozkoumán, tudíž nejsou známy ani jeho vedlejší účinky.
Jeho užívání by však mělo být omezeno při funkční nedostatečnosti srdce, při hyperfunkci štítné žlázy a při blokádě močovodů.
Předpokládá se, že bylina obsahuje genosidové sloučeniny – orthosifoniny, mastné kyseliny, esenciální oleje, rostlinné oleje, saponiny, sapofoniny a draselné soli.
Bylina trubkovec obvykle přitahuje včely, motýly a nektarové ptáky. Rostlina dosahuje výšky 1,5 metru a má oválné listy. Květy jsou bílé jako kočičí kníry, stopky jsou snadno zlomitelné a čtvercové. Rostliny obvykle rostou na polích, na březích řek nebo na místech s vlhkou půdou. Trubkovec prospívá v nadmořské výšce nad 700 metrů nad mořem.
Zde naleznete bylinky, které pomáhají na astma. Jejich využití je samozřejmě rozsáhlejší, ale my se zde budeme věnovat především jejich působení na astma.
Patří mezi vytrvalé bylinky, má podobné květy jako máta. Snižuje histamin, je tedy vhodná při léčbě alergií a astmatu.
Použití: Pro léčivé účinky se používají kořeny této rostliny. Užívá se ve formě tablet nebo prášku.
Angínovník čínský (Belamcanda chinensis)
Je známý pod čínským názvem She Gan. Patří mezi léčivé bylinky, přičemž hlavní léčivou částí je oddenek. Léčí bolesti v krku, kašel, astma.
Použití: Z angínovníku si můžete připravit odvar, který pomáhá u výše zmíněných zdravotních obtíží. Doporučené dávkování je od 5 do 10 gramů (jedna čajová lžička) v odvaru. Vzhledem ke své mírně toxicitě se nedoporučuje pro děti ani těhotné ženy.
Listy angínovníku lze také žvýkat jako lék proti respiračním onemocněním a bolesti v krku. Žvýkejte maximálně půl minuty a rozžvýkaný list nepolykejte, ale vyplivněte.
Z angínovníku si můžete připravit rovněž kloktadlo jako pomoc při bolestech v krku – jednu čajovou lžičku pokrájených lístků nechte 15 minut louhovat ve 200 ml vroucí vody.
Bakopa drobnolistá (Bacopa monnieri)
Je tropická rostlina. Léčí astma, bronchitidu a alergie.
Použití: Obvykle se bakopa užívá nastrouhaná jako koření nebo ve formě kapslí.
Čechřice vonná (Myrrhis odorata)
Je vytrvalá rostlina patřící do čeledi Apiaceae. Nyní opomíjená, tradičně byla používána k léčbě kašle, astmatu a dušnosti. Hlavní účinnou složkou v čechřici je esenciální olej, který obsahuje anetol, seskviterpeny a flavonoidy. Právě anetol je zodpovědný za výraznou chuť anýzu a vůni rostliny.
Použití: Pro lékařské účely se používají listy, kořeny i semena rostliny.
Česnek medvědí (Allium ursinum)
Pomáhá proti chřipce i astmatu.
Použití: V léčitelství se využívá jako doplněk stravy pro zlepšení trávicího ústrojí, krevního oběhu nebo jako prevence proti nachlazení a astmatu.
Devětsil lékařský (Petasites hybridus)
Pro léčebné účely se používá především oddenek. Ten se suší asi při 40 °C. Oddenek je nutné od rostliny oddělit před jejím rozkvětem. Mírní astma. Rostlina vydává nežádoucí pach, který může vyvolat u některých lidí nevolnost.
Použití: Používá se jako nálev při léčbě astmatu. Lze používat dlouhodobě.
Divizna velkokvětá (Verbascum densiflorum)
Podporuje vykašlávání hlenu. Tlumí křeče průdušek. Pomáhá při astmatu.
Použití: Pro léčebné účely se využívá hlavně květ divizny, případně její listy. Divizna se podává ve většině případů vnitřně v podobě čaje, jako odvar z kvě