Lék Prenessa je určen na vysoký krevní tlak. Prenessa patří do skupiny ACE-inhibitorů, což jsou v interní medicíně jedny z nejvíce předepisovaných léků na tlak. Účinnou složkou preparátu je sloučenina perindopril. Perindopril blokuje přeměnu angiotenzinu I na angiotenzin II, což má za následek rozšíření krevních cév a snížení krevního tlaku. Kromě toho má tato látka blahodárný vliv na srdeční sval a na tkáň ledvin.
Zdroj: článek Lék Prenessa
Příběh
Ve svém příspěvku LÉK PRENESSA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Věra.
Dobrý den,prosím o radu,zda je možné k léku Prenessa užívat současně lék Furon.Děkuji za odpověď.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jaroslav Roth.
Re
Dobrý den
Odpovídám na váš dotaz zda je možné používat lék Prenessa 4mg a lék Furon 40mg.
Ano lze současně užívat oba léky naráz bez problému.Roth.
Zdroj: příběh Lék prenessa
Balení léku Prenessa a jejich ceny
- Prenessa 30 x 4 mg: cena 98,11 Kč
- Prenessa 90 x 4 mg: cena 394,50 Kč
- Prenessa 30 x 8 mg: cena 156,88 Kč
- Prenessa ORO 90 x 4 mg: cena 290,26 Kč
- Prenessa ORO 30 x 4 mg: cena 66,99 Kč
- Prenessa ORO 30 x 8 mg: cena 91,63 Kč
- Prenessa ORO 90 x 8 mg: cena 386,92 Kč
Zdroj: článek Lék Prenessa
Poradna
V naší poradně s názvem NEJLEPŠÍ LÉKY NA VYSOKÝ KREVNÍ TLAK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena skrabalkova.
Dobry den,beru na tlak Prenessa 8 a půlku Nebilet, ale mám pískání v uších ( tinitus) Prosim o radu. Děkuji za odpověď ! A.S.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Prenessa i Nebilet patří mezi betablokátory, které mají vliv na vznik nebo zhoršení pískání v uších. Z těchto dvou léků má nejsilnější vliv Prenessa. Zkuste si promluvit se svým lékařem, od kterého dostáváte předpis na tyto léky, a řekněte mu o svém pískání v uších. Existuje ještě několik dalších možností, jak lze udržet krevní tlak v přijatelných mezích. Určitě naleznete jinou alternativu, která nebude mít tyto nežádoucí vedlejší účinky.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: příběh Nejlepší léky na vysoký krevní tlak
Prenessa a alkohol
Při pravidelném užívání léku Prenessa je nadměrné požívání alkoholu jistě nevhodné, jinak 1–2 dávky alkoholu, to znamená například 1–2 piva či 1–2 sklenky vína, nejsou výrazně rizikové. Ovšem konzumace nesmí být pravidelná.
Zdroj: článek Lék Prenessa
Poradna
V naší poradně s názvem ANTIKOAGULANTY, LÉKY PROTI SRÁŽENÍ KRVE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarka.
Dobry den,maminka brala Eliquis a ted ma Xarelto..prvni tabletu co vzala ji delala potize.Ma tres v celem tele a doslova hori.Je to normalni stav po prvnim uziti a casem to prejde nebo je to nejaka reakce na tenhle lek ? . Mimo to bere jeste Prenessa,Nitresan,Betaloc Zok,Atoris, Ebrantil a Caldium...pripadne obcas Cordipin a Tensiomin.
Dekuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Toto není normální reakce a lék. Ihned kontaktujte svého ošetřujícího lékaře lékaře a dohodněte si další postup. Do té doby nevysazujte žádný z užívaných léků.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: příběh Co nejíst při užívání tabletek xarelto
Co léčí lék Prenessa
Lék Prenessa se kromě léčby vysokého tlaku předepisuje také u onemocnění srdečního svalu (stavy po infarktech, různé kardiomyopatie včetně dilatační, angina pectoris a podobně), u selhávání srdce a u onemocnění ledvin (například poškození ledvin u cukrovky 1. typu nebo 2. typu, některé glomerulonefritidy a další příčiny selhávání ledvin). Používá se rovněž do kombinovaných preparátů s jinými účinnými látkami, například s diuretiky.
Zdroj: článek Lék Prenessa
Příběh
Ve svém příspěvku 10DENNÍ OČISTA DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Radka.
Já jsem sůl vůbec nesnesla. Koupila jsem si senný čaj a po dobu deseti dní jsem ho pila ráno i večer. S vyprazdňováním jsem za celou dobu problém neměla, spíš mě hodně bolela hlava.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Renáta Janečková.
Dekuji
Zdroj: příběh 10denní očista diskuze
Zkušenosti s lékem Prenessa
Předávkování nebo kombinace s jinými léky na tlak mohou způsobit jeho přílišné snížení. ACE-inhibitory obecně mají vliv na hladinu draslíku v krvi, kterou zvyšují a při kombinaci s jinými léky (například s Verospironem) mohou způsobit hyperkalémii. Málo závažným, ale častým a výrazně obtěžujícím nežádoucím účinkem je nepříjemný suchý kašel, který je běžným důvodem vysazení léku. Podávání v těhotenství a u kojících žen je zakázáno.
Zdroj: článek Lék Prenessa
Příběh
Ve svém příspěvku SVRAB DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Svrabem nakažená rodina .
Nakazili jsme se svrabem v Psychiatrické léčebně v Praze 8 - Bohnicích návštěvami u příbuzných v pavilonu s demencí, Alzheimerem ! Primářka ze Slovenska léčí pacienty se svrabem sedativy, aby svědění zaspali, a nasazením rukavic, aby se neškrábali ! Svrab se na nás přenesl doteky, tj. podáním ruky nemocnému. Tuto nakažlivou nemoc způsobuje mikroskopická zákožka svrabová. Je těžce rozpoznatelná pro všechny, i pro kožní lékaře. Na tmavé kůži není často nic vidět. Celá naše rodina se nakazila. Příznaky : červené skvrny, hlavně po škrábání, sem tam velké pupeny a abnormálně důkladně zkoumejte místa na těle s nejjemnější kůží, např. prsty, vnitřní i vnější lokty, podpaží, prsa, břicho, u genitálií, hýždě, vnitřní stehna, spodek stehen, kotníky, pod koleny …. všude můžete na světlé kůži vidět mini-pidi-dírky menší než 1 mm a ty jsou ucpané vaší sraženou krví jako špuntem. Zákožky se totiž občas prokoušou na povrch kůže ze svých chodbiček, v nichž kladou vajíčka a kálí. Nemoc je provázená bodavým, úpěnlivým, nesnesitelným svěděním. Když se postavíte k topení, kamnům, nebo vlezete pod peřinu, začnou zákožky řádit jako čerti. Většinou nejsou na krku a na hlavě. Ještě po vyléčení máme stále sekundární nemoc – vyrážku malých pupínků, nikoli těch velkých pupenů od zákožek. Svědí to stále dost nepříjemně a téměř po celém těle, ale ne tak neskutečně intenzivně bodavě. Máme ale pocit, že nejsme vyléčeni (avšak dírky na kůži už nemáme). Také se nám po léčbě hned udělali malinké bradavičky (jako ty virové) na různých místech těla, asi rovněž sekundární projev. K léčbě svrabu jsme použili hlavně mast na recept INFECTOSCAB (výrobce BRD) za doplatek 84 Kč (338 Kč). Bez receptu nelze nic koupit, vše údajně zakázali, aby byla infekční choroba evidována v evropské statistice. Pak jsme použili SOLFATAN – prášek se sírou na koupele z lékárny volně prodejný (65–69 Kč), se sírou prý je ještě pudr – asi tekutý, a pak i speciální mýdlo se sírou, tak to by bylo dobré zkusit. Dále jsme použili SAVO a jiné dezinfekční prostředky na tělo (slabý
roztok) a na dezinfekci všeho, tj. včetně oděvů. A rovněž Genciánovou violeť, Hypermangan, manganistan draselný (protibakteriální), kterou jsme natřeli nejvíce napadená místa, koupele v roztoku. Ze zoufalství jsme na postižená místa lili i ústní vody s alkoholem a jiné alkoholy. Nejlepší je dát vše, včetně bot, do igeliťáků, nastříkat na věci uvnitř dezinfekci, insekticidy, a uzavřené pytle dát na mráz na balkon, na dvůr, do mrazáku, do auta stojícího v mrazu. Zákožka nepřežije zmrznutí. Nebo zavázané, zalepené igelitové pytle aspoň postavit stranou a nechat je v tomto stavu 3 dny. Zákožka odumře bez vašeho tělního moku za 2–4 dny i bez mrazu. My vše navíc stále větráme a čekáme, až ta mrcha chcípne Nejlepší je vše vyprat a vydezinfikovat, postele ničím nezakrývat, ani prostěradlem, postříkat dezinfekcí (SAVO, též prodávají přímo různé roztoky na veterině, nemusíte sami ředit SAVO) a pak odjet mimo domov, třeba na chatu, k příbuzným. A vrátit se za 3–4 dny, kdy by měly být zákožky mrtvé. A v zimě nechat byt vymrznout, netopit, nechat otevřená okna, pokud můžete. Léčba trvá dlouho, několik týdnů i měsíců, jelikož asi většina lidí má po mastičce na svrab zase jinou vyrážku, o níž píše na IN další vyléčená osoba, že si vyrážku maže namíchanou mastí z lékárny. My sekundární vyrážku zatím ničím nemažeme, ale asi budeme muset, neboť nás to svědění tak obtěžuje, že se nemůžeme na nic soustředit.
Závěr : Dost šílená infekční nemoc a dlouho trvající následkem těžké diagnostiky a sekundárních chorob. Rychlé šíření nemoci následkem nevykonávání léčby nakažených pacientů, zejména ve státních zařízeních, jako je Psychiatrická léčebna v Praze 8 - Bohnicích, 3 pavilony spadající pod údajně samolibou, neochotnou a prolhanou slovenskou primářku Barboríkovou. Neadekvátní medikamenty v 21. století jsou nyní většinou z dovozu. V ČR
evidentně nemáme tablety, o nichž se píše na IN, zřejmě jsou drahé.
Na sekundární vyrážku a svědění údajně mast nebo zásyp
Framykoin. Zachránil nás známý, pan primář, v jiné čtvrti než v PLB, v Praze 8, kde odmítli léčit i své bezbranné, dementní pacienty.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kvetuše Klecandová.
Zabírá lék SCABICID. léčba je náročná,Přeji trpělivost
Zdroj: příběh Svrab diskuze